Wyjątkowi mieszkańcy lasów Nadleśnictwa Drawno

  • 27.11.2020, 19:55
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
Wyjątkowi mieszkańcy lasów Nadleśnictwa Drawno fot. Agata El Halawany, Nadleśnictwo Drawno - żubry

Na terenie Nadleśnictwa Drawno (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) od 2017 roku obserwowane są żubry, których populacja liczy 25 osobników stale zamieszkujących drawieńskie lasy.

- Pojawienie się żubrów na terenie Nadleśnictwa Drawno możliwe było dzięki prowadzonej tu trwale zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarce leśnej. Związane jest to również z realizacją projektu „Dywersyfikacja i rozwój populacji żubrów w północno-zachodniej Polsce" realizowanym przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze, którego partnerem są Lasy Państwowe – mówi Sławomir Wencel, nadleśniczy Nadleśnictwa Drawno.

Drugim cennym gatunkiem, który można spotkać w lasach nadleśnictwa jest ryś. Pojawienie się tego unikatowego gatunku było związane z realizacją projektu „Powrót rysia do północno-zachodniej Polski”, za który odpowiada Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze wspólnie z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Autorem zdjęć jest Agata El Halawany.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych

Zdjęcia (2)

fot. Agata El Halawany, Nadleśnictwo Drawno - ryś
fot. Agata El Halawany, Nadleśnictwo Drawno - żubry

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe