Nielegalny punkt hazardowy w Białogardzie zlikwidowany przez KAS

  • 23.11.2020, 09:40
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalny punkt hazardowy w Białogardzie zlikwidowany przez KAS
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Białogardzie.
  • W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 9 automatów do gier.
  • Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.

 

19 listopada 2020 r. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy.

Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Białogardzie przeszukali wytypowany lokal, w którym uprawiono nielegalną działalność. Zatrzymali 9 automatów do gier hazardowych, tzw. Jednorękich bandytów.

W czynnościach uczestniczyło łącznie 4 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 3 funkcjonariuszy Policji.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białogardzie.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe