Kolejni repatrianci z szansą na powrót do Polski

  • 21.11.2020, 11:47
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Kolejni repatrianci z szansą na powrót do Polski
Blisko 320 tys. zł otrzyma Gmina Miejska Wałcz na przygotowanie mieszkań dla dwóch rodzin repatriantów z Kazachstanu. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał porozumienia na podstawie których gmina otrzyma dotację na remont i wyposażenie dwóch mieszkań z zasobów komunalnych.

- Bardzo się cieszę, że kolejne polskie rodziny repatriantów mogą powrócić do Ojczyzny – mówi wicewojewoda Marek Subocz. – Rządowe środki z pewnością pozwolą na szybką aklimatyzację w nowym domu.

W tym roku wojewoda zachodniopomorski przekazał środki 3 gminom na przyjęcie 7 rodzin repatriantów. Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią opóźnił się przyjazd części z nich. Do Koszalina, Karlina i Świnoujścia do tej pory udało się sprowadzić 3 rodziny z Kazachstanu.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe