Finał 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą

  • 16.11.2020, 17:31
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Finał 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą

W niedzielę, 15 listopada 2020 zakończyły się 41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbyło się w formie wirtualnej. Prezentacje konkursowe były dostępne w Internecie w czasie rzeczywistym na zamkowym kanale, na platformie YouTube.

Odbywające się w Szczecinie od ponad 40 lat, Pomorskie Spotkania z Diaporamą, są jedynym tego typu wydarzeniem w naszym kraju i jednym z pięciu, jakie odbywają się na świecie. Diaporama to niezwykła multimedialna forma artystyczna, łącząca ze sobą fotografię, film i muzykę.

Prace na tegoroczny konkurs nadesłało 21 artystów z Polski, Australii, RPA, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Słowacji i Włoch. Zgłoszono 49 diaporam, które prezentowały piękno przyrody, a także osobiste pasje autorów. Wśród zgłoszonych prac nie zabrakło diaporam historycznych i odnoszących się do obecnej sytuacji na świecie, związanej z pandemią.

Jury 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą: Małgorzata Dołowska (dyrektor Fundacji Fotografia dla Przyszłości), Dorota Kycia (oficer łącznikowy FIAP) i Cezary Dubiel (obserwator AV FIAP dla Polski, prezes FGT Kontur), po obejrzeniu wszystkich diaporam zdecydowało nagrodzić i wyróżnić 16 prac.

Honorową nagrodę Międzynarodowej Fundacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i tytuł „The Best Author" otrzymał Charles Hulse (Australia).
Złotym Medalem FIAP i nagrodą finansową Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie został nagrodzony Malcolm Imhoff (Wielka Brytania). Srebrny medal FIAP otrzymał Friso Woudstra (RPA), a brązowy - Charles Hulse (Australia).

Złoty Medal Fotoklubu RP i nagrodę finansową Zamku Książąt Pomorskich otrzymał Guido Clarysse (Belgia). Medal srebrny - Alastair Taylor (Wielka Brytania), a brązowy - Charles Hulse (Australia).

Medale i nagrody finansowe Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie dostali: złoty medal Ján Greš (Słowacja), srebrny - Wojciech Nawrocki (Polska), brązowy - Jill Sneesby (RPA).

Przyznano także wyróżnienia - Blue Ribbon FIAP, które otrzymali: Ján Greš (Słowacja), Malcolm Imhoff (Wielka Brytania), Andre Hartensveld (Holandia), Michał Ludwiczak (Polska), Andrzej Miśkiewicz (Polska), Gerard Diebold (Francja).

41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, odbyły się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

Protokoły 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą w języku polskim i angielskim znajdują się na stronie https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/kino/41-pomorskie-spotkania-z-diaporama-wyniki/ .Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe