Obchody rocznicy odzyskania Niepodległości w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie

  • 12.11.2020, 14:04
  • Źródło: gryfice.pl
Obchody rocznicy odzyskania Niepodległości w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie

Co roku jest taki czas, kiedy zatrzymujemy się na dłuższą bądź krótszą chwilę i wspominamy… Tych, którzy odeszli a byli dla Nas bliscy, ale też Tych bez których nie byłoby Nas i Naszego Kraju. Nas jako Polaków. Naszego Kraju-Polski-jako Naszego domu, Naszej dumy i Naszej przynależności do tworzonej przez Nas europejskiej społeczności. Poranek 4/11/2020 roku w MOS w Waniorowo był właśnie takim czasem, kiedy uczniowie klasy VII pod opieką Pani Basi Lenarczyk zabrali całą Naszą ośrodkową społeczność na piękną wycieczkę po trudnej lekcji historii.

Wypełnili Nasze serca i dusze tysiącami refleksji nad historią, ale przede wszystkim nad definiowaniem tego, co niby tak codzienne i oczywiste, a mianowicie – czym jest ,,wolność” i co to takiego ,,suwerenność”. Pieśni patriotyczne, świąteczne kotyliony, białe koszule oraz piękny wystrój sali tylko podkreślały wyjątkowość chwili, a zarazem chęć zapamiętania z tego co jest tu i teraz jak najwięcej i na jak najdłużej.

Poranek zakończył występ dziewcząt, które zaśpiewały wzruszającą pieśń Czerwonych Gitar Biały Krzyż.

Beata Oleksiuk

Źródło: gryfice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe