TU ZACZYNA SIĘ POLSKA - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W POWIECIE GRYFIŃSKIM

  • 11.11.2020, 21:56
  • Powiat Gryfiński
TU ZACZYNA SIĘ POLSKA - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W POWIECIE GRYFIŃSKIM

11 listopada 1918 roku, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowani, aresztowani i prześladowani.
 

Ze względu na trwającą pandemię, tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegają inaczej. Delegacja Powiatu Gryfińskiego w składzie: wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Aleksandra Zielińska, starosta Wojciech Konarski oraz wicestarosta Ewa Dudar zachęcają do wspólnego świętowania, inicjując obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości w Rejonie Pamięci Narodowej, na Górze Czcibora oraz na cmentarzu wojskowym w Starych Łysogórkach, gdzie złożyli kwiaty jako symbol pamięci o Polakach walczących o niepodległość.

 

- Nasza wizyta w miejscach ważnych dla Polaków na Pomorzu Zachodnim, w Powiecie Gryfińskim, to pokazanie, że trzeba pamiętać o sprawach takich jak niepodległość cały czas. Powinniśmy pamiętać o osobach, dzięki którym możemy celebrować Święto Niepodległości – mówią samorządowcy Powiatu Gryfińskiego.

 

Obchody Dnia Niepodległości to okazja do zwrócenia uwagi, że na terenie naszego powiatu, w gminie Cedynia położony jest punkt wyznaczający najdalej wysunięty na zachód odcinek granicy Polski.

Powiat Gryfiński

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe