Żółte kwiaty pod pomnikiem marszałka

  • 11.11.2020, 19:52
  • Polska 2050
Żółte kwiaty pod pomnikiem marszałka

Wolontariusze i sympatycy ruchu Polska 2050 złożyli w środowe południe kwiaty pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczecinie dla upamiętnienia Dnia Niepodległości. Kwiaty były koloru żółtego w nawiązaniu do barw stowarzyszenia założonego pod koniec lata.

 

Wśród zgromadzonych na Placu Szarych Szeregów pojawili się między innymi liderka wojewódzka Agnieszka Kosińska, oraz liderzy szczecińscy Agnieszka Malinowska-Wasiluk i Aleksander Cywiński. Byli także inni zaangażowani wolontariusze oraz przypadkowo spotkani mieszkańcy, którzy w ramach sympatii z ruchem dołączyli się do akcji.

 

Przy kwiatach umieszczono karteczki z hasłami nawiązującymi do współczesnych wydarzeń w naszym niepodległym kraju: „Tęsknię za demokracją”, „Stop z podziałami”, czy też „Jedność to nie jednolitość, to pojednana różnorodność”.

 

Uważam, że nie będzie niepodległości, jeśli nie będzie między nami solidarności” – stwierdził Aleksander Cywiński wyjaśniając powód, dlaczego do kwiatów dołączono karteczki z hasłami. „Aby Polska była wolna i niepodległa, musimy wyjść z własnych mroków i uprzedzeń” – dodała Agnieszka Kosińska.

 

Przypomnijmy, że lider ruchu Polska 2050, Szymon Hołownia, jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej był zwolennikiem rozdziału Kościoła Katolickiego od Państwa oraz przeciwnikiem zagrabiania przez wąską grupę społeczną idei związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Polska 2050

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe