41.Pomorskie Spotkania z Diaporamą. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na wirtualną odsłonę wydarzenia.

  • 10.11.2020, 23:41
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
41.Pomorskie Spotkania z Diaporamą. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na wirtualną odsłonę wydarzenia. diaporama - Afisz

W najbliższy weekend, od 13 do 15 listopada 2020, odbywać się będą 41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą. To wyjątkowe święto wielowymiarowego obrazu zamkniętego pomiędzy pojedynczą fotografią a filmem, które od lat organizowane jest przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Historia polskiej diaporamy ściśle związana jest z działalnością instytucji, a Szczecin postrzegany jest jako stolica tej dziedziny sztuki.

 

Ze względu na sytuację epidemiczną, tegoroczne wydarzenie odbędzie się w formie wirtualnej. Prezentacje konkursowe będą dostępne w sieci w czasie rzeczywistym na zamkowym kanale na platformie YouTube: https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

 

Do konkursu 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą, przystąpiło 21 artystów z Polski, Australii, RPA, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Słowacji i Włoch. Zgłoszono 49 diaporam. Prace pokazują piękno przyrody i osobiste pasje autorów. Nie zabrakło diaporam historycznych i odnoszących się do obecnej sytuacji na świecie związanej z pandemią.

 

- Wszystkie poprzednie edycje tej imprezy, jedynej tego rodzaju w Polsce i jednej z pięciu na świecie, cieszyły się dużym powodzeniem widzów, którzy przybywali do Zamku, aby uczestniczyć w pokazach diaporam z całego świata , w wystawach i spotkaniach towarzyszących.mówi Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie - Tegoroczne święto diaporamy jest odmienne w formie od poprzednich. Prace artystów będą prezentowane za pośrednictwem internetu. Mam nadzieję, że ten fakt nie umniejszy zainteresowania pokazami, a wręcz przeciwnie, że domowe warunki bardzo pozytywnie wpłyną na odbiór tego niezwykłego połączenia nastroju, dźwięku, obrazu i barwy, jakim jest diaporama.

Transmisja inauguracji 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą zaplanowana jest na piątek, 13 listopada na godzinę 19:00. Wydarzenie otworzy dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska. Odbędzie się również specjalny pokaz diaporamy pt. „Trzeci obraz”. Autorką pracy jest Joanna Antosik - Żołądek, która podczas ubiegłorocznego konkursu zdobyła Złoty Medal FIAP, nagrodę finansową Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich i nagrodę Prezesa Okręgu Zachodniopomorskiego Fotografów Przyrody za najlepszą diaporamę o tematyce przyrodniczej.

W piątek odbędzie się także zamknięty wirtualny pokaz konkursowych diaporam, podczas którego jurorzy: Małgorzata Dołowska, Dorota Kycia i Cezary Dubiel wybiorą prace, jakie widzowie będą mogli zobaczyć w ścisłym finale przeglądu w sobotę, 14 listopada. Sobotni pokaz finałowy transmitowany będzie od godziny 17:00.

W niedzielę, 15 listopada o godzinie 14:00 zakończenie wydarzenia. Poznamy wyniki 41.Pomorskich Spotkań z Diaporamą, zobaczymy także pokaz prac nagrodzonych w tegorocznym konkursie.

 

41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, odbędą się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (3)

diaporama
Joanna Antosik-Żołądek_Trzeci obraz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe