GDK: „BLIŻEJ OPERY” warsztaty edukacyjne dla dzieci

  • 08.11.2020, 11:04
  • red.
GDK: „BLIŻEJ OPERY” warsztaty edukacyjne dla dzieci

W piątek, 6 listopada w sali widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury odbyły się warsztaty edukacyjne „Bliżej Opery”, zorganizowane przez zespół „Opery na Zamku” w Szczecinie. W zajęciach wzięła udział grupa 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach.  

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z operą szczecińską – jedyną taką instytucją kultury w regionie. W otoczeniu manekinów z kostiumami, elementów scenografii i barwnych plansz ze zdjęciami ze spektakli uczestnicy warsztatów przenoszą się do tajemniczego świata opery. Dowiadują się, czym jest opera, co można w niej obejrzeć, i jacy ludzie w niej pracują, zarówno ci których widzimy na scenie jak i tych którzy dbają aby widowisko mogło się odbywać, pracownicy techniczni: oświetleniowcy, montażyści, akustycy, charakteryzatorzy, fryzjerzy i wielu innych. Poznają operowe głosy i brzmienie instrumentów w operowej orkiestrze.

Słowem sporo wiedzy o mało znanej, na ogół, nie tylko dla najmłodszych dziedziny sztuki.

Żeby pokochać operę, to trzeba się wybrać na dobry operowy spektakl, jak „załapiesz bakcyla” to pozostaje na całe życie. Takie warsztaty to dobry wstęp – jak ma się pewną ilość podstawowej choćby wiedzy – to łatwiej zrozumieć i zachwycić się „czarem operowego spektaklu”.  

Warsztaty miały za zadanie przekazać dzieciom wiedzę na temat opery jako dziedziny sztuki, a tym samym przybliżyć funkcjonowanie i działalność teatru muzycznego oraz popularyzację instytucji w regionie.

 

Organizatorem warsztatów jest Opera na Zamku w Szczecinie.

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

red.

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe