Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich

  • 02.11.2020, 23:03
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich Tytoń w przesyłkach kurierskich
  • 91 kg nielegalnego tytoniu nie trafi na rynek.
  • Zachodniopomorska KAS kontroluje przesyłki kurierskie.

 

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie regularnie kontrolują przesyłki kurierskie. Ujawniają w nich różne nielegalne lub niebezpieczne przedmioty, również nielegalny tytoń.

Tylko w III kwartale br. ujawnili łącznie 91 kg tytoniu ciętego do palenia bez polskich znaków akcyzy, bez etykiet i oznaczeń.

Funkcjonariusze typują do kontroli przesyłki, które następnie są prześwietlane przy użyciu mobilnego urządzenia RTG. Interpretacja obrazu przez doświadczonych operatorów, daje podstawy do przeprowadzenia rewizji przesyłki.

Kontrole przesyłek kurierskich, prowadzone są pod kątem występowania w obrocie kurierskim wyrobów akcyzowych, jak również obowiązujących przepisów prawa celnego oraz przepisów odrębnych, których kontrola należy do zadań organów Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe