Orienteering w Nadleśnictwie Kliniska

  • 30.10.2020, 20:04
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Orienteering  w Nadleśnictwie Kliniska
W ostatnich dniach Nadleśnictwo Kliniska (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) otworzyło nową atrakcję turystyczną. Jest nim Zielony Punkt Kontrolny, który znajduje się w otoczeniu pięknej przyrody Puszczy Goleniowskiej i służy do uprawiania orienteeringu. Przedsięwzięcie jest uzupełnieniem istniejącej w pobliżu drewnianej wieży widokowej.

- Orienteering, czyli orientacja sportowa polega na odnalezieniu oznaczonych punktów kontrolnych i dotarciu do celu w jak najkrótszym czasie. Jest to doskonałe połączenie wysiłku fizycznego z wysiłkiem umysłowym, które możemy uprawiać w kontakcie z naturą, niezależnie od pogody o każdej porze roku – mówi Małgorzata Rył z Nadleśnictwa Kliniska.

Zielony Punkt Kontrolny w Nadleśnictwie Kliniska jest drugim tego typu obiektem w województwie zachodniopomorskim i trzecim na terenie RDLP w Szczecinie. W ramach projektu utworzono 20 słupków kontrolnych z informacjami o świadomości ekologicznej. Do wyboru są ścieżki o trzech poziomach trudności. Proponowane trasy możemy pokonywać indywidualnie lub grupowo, w formie rekreacji lub rywalizacji sportowej. Tempo zabawy określamy samodzielnie: od spaceru przez marsz, trucht do biegu, w zależności od fizycznych możliwości. Od nas również zależy czy trasę pokonamy pieszo, czy może na rowerze.

Szczegółowe informacje na temat Zielonych Punktów Kontrolnych zlokalizowanych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie znajdują się na stronach Nadleśnictw Kliniska, Gryfino oraz Sulęcin.

Więcej o Zielonych Punktach Kontrolnych w innych częściach Polski:
www.zielonypunktkontrolny.pl

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe