Aktywny weekend sympatyków Polska 2050

  • 26.10.2020, 21:30
  • Polska 2050
Aktywny weekend sympatyków Polska 2050

2050 maseczek

Zgodnie z zapowiedziami, na ulicach wybranych miast Polski, w tym województwa zachodniopomorskiego, trwa akcja 2050 maseczek zainicjowana przez ruch Polska 2050.

Jak poinformował dzisiaj Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka, w Polsce ukarano lub pouczono za brak maseczki, od jesiennego wprowadzenia obowiązku w całym kraju, ponad 300 tysięcy osób. Ta liczba pokazuje, że wciąż bardzo dużo naszych rodaków nie stosuje się do wytycznych, które służą zmniejszeniu liczby zachorowań na covid-19. Dlatego akcje prowadzone przez wolontariuszy Polska 2050 wydają się być potrzebne. Potwierdza to też liczba rozdanych maseczek. W samym tylko Stargardzie rozdano w weekend kilkanaście sztuk. Dla jednych to niewiele, jednak i tak dalekie jest to od ideału, gdzie nie trzeba rozdawać żadnej maseczki, bo wszyscy mają.

 

Sprzątanie zaniedbanych grobów

Skoro o Stargardzie mowa, to tamtejsi wolontariusze podjęli w sobotnie południe inicjatywę sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzu komunalnym.

Bez licznych zapowiedzi i w skromnym gronie uprzątnęliśmy w kilka godzin 9 grobów w najstarszej części cmentarza. Wybieraliśmy te, które wydały się nam najbardziej zaniedbane.” – opowiedziała Dorota Reiter, liderka powiatu stargardzkiego w ruchu Polska 2050.

 

Co robiły ulotki na wzgórzu Marientron?

W piątkowe popołudnie wolontariusze Polska 2050 pojawili się także na wzgórzu Marientron. Akcja sprzątania tego urokliwego miejsca trwała nieco ponad godzinę, a przyniosła wymierne efekty – 12 worków śmieci. Dominowały butelki i puszki, ale były też pewne ciekawostki.

Takie akcje zawsze kryją jakieś niespodzianki. Tym razem były to liczne ulotki jednej z sieci supermarketów. Miały różne daty, więc wyrzucano jej w miarę regularnie.” – podzieliła się spostrzeżeniami liderka powiatu szczecineckiego Polska 2050, Katarzyna Skowrońska, po czym dodała – „Ciekawe, czy ktoś z menadżerów tej firmy wiedział to tych wyrzuconych ulotkach?

 

Zapraszamy na wykład online

Zapraszamy do udziału w naszym wykładzie online pt. „Studia zagranicą”, który poprowadzi Edyta Dąbkowska – na co dzień pracująca w Szczecinie absolwentka jednej z londyńskich uczelni. Wykład, wraz z możliwością dyskusji, będzie dostępny na fanpage’u  Polska 2050 Zachodniopomorskie już we wtorek od godziny 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie licealistów i ich rodziców, nawet jeśli nie są sympatykami ruchu lub jego lidera Szymona Hołowni.

Chodzi o to, aby w jakikolwiek sposób pomagać nastolatkom podejmować ważne życiowe decyzje, gdy pandemia i związane z nią regulacje lub ich brak nie ułatwiają im tego.” – wyjaśnił główny organizator wtorkowych spotkań, dr Aleksander Cywiński.

 

Polska 2050

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe