Posprzątali Marientron

  • 25.10.2020, 13:20
  • Polska 2050
Posprzątali Marientron
Wolontariusze Polska 2050 Zachodniopomorskie w piątkowe popołudnie przeprowadzili akcję sprzątania wzgórza Marientron – miejsca o szczególnym znaczeniu, nie tylko historycznym, dla społeczności Szczecinka i okolic.

Do udziału w akcji zgłosiło się tylko sześć osób, choć pogoda wybitnie dopisała w piątkowe popołudnie. Trzeba jednak brać pod uwagę, że sytuacja pandemiczna w powiecie szczecineckim może skutecznie odstraszać od udziału w tego typu akcjach. Nie zawsze ilość jest ważna, ale jakość. Szóstce naszych śmiałków udało się zebrać aż 12 worków posegregowanych śmieci w niewiele ponad 60 minut. Ta ilość zebranych odpadów może przerażać. Wzgórze jest niezwykle atrakcyjne i popularne wśród mieszkańców. Nie upoważnia to jednak nikogo do pozostawiania tam takich śladów naszej bytności.

 

Wśród zebranych śmieci królowały puszki i butelki po napojach alkoholowych. Sporo było też plastikowych opakowań. „Takie akcje zawsze kryją jakieś niespodzianki. Tym razem były to liczne ulotki jednej z sieci supermarketów. Miały różne daty, więc wyrzucano jej w miarę regularnie.” - podzieliła się spostrzeżeniami liderka powiatu szczecineckiego Polska 2050, Katarzyna Skowrońska, po czym dodała – „Ciekawe, czy ktoś z menadżerów tej firmy wiedział to tych wyrzuconych ulotkach?

 

Najwięcej śmieci wolontariusze znaleźli w krzakach nieopodal miejsca spotkań szczególnie lubianego przez lokalną młodzież. „Musieliśmy podchodzić do tego miejsca z trzech różnych stron, aby pozbierać wszystkie butelki. Wyglądało to tak, jakby specjalnie ktoś rzucał śmieci w krzaki, żeby nie było widać” – opowiadał Szymon Lis, jeden z wolontariuszy biorących udział w akcji.

 

Można powiedzieć, że akcja ekipy ze Szczecinka była sukcesem, choć sukces przy tego typu akcjach napawa smutkiem, jak wiele osób nie szanuje tego, co na naszej planecie najcenniejsze.

Polska 2050

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe