Zwalczanie niebezpiecznej rośliny w Nadleśnictwie Resko

  • 25.10.2020, 11:43
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Zwalczanie niebezpiecznej rośliny w Nadleśnictwie Resko
W Nadleśnictwie Resko (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) przeprowadzono zabieg zwalczania barszczu Sosnowskiego na powierzchni 25 arów.

Ten niepozornie wyglądający chwast jest niezwykle niebezpieczną rośliną inwazyjną. Barszcz Sosnowskiego, a także bardzo podobny do niego barszcz Mantegazziego, często bywają mylone z wyrośniętym koprem lub arcydzięglem. Najczęściej występują na obszarach mało użytkowanych przez ludzi tj. łąki, drogi, pastwiska, pola oraz brzegi jezior lub rzek. Ich dotknięcie powoduje oparzenia, a przypadkowe spożycie może powodować zapalenie przewodu pokarmowego oraz krwawienia.

- Podjęcie działań przez Nadleśnictwo Resko było reakcją na sygnał ze strony osób odwiedzających lasy, które zgłosiły jego obecność. Nadleśnictwo zleciło prace specjalistycznej firmie zewnętrznej, która zlikwidowała roślinę w dwóch lokalizacjach na powierzchni 0,15 ha i 0,10 ha. Wycięto zdrewniałe części rośliny, spryzmowano i zniszczono – mówi Ewa Simonowicz-Woźniewicz z Nadleśnictwa Resko.

Były to pierwsze czynności w tych miejscach, które miały na celu przygotowanie powierzchni do kolejnych zabiegów wiosną następnego roku. W przyszłości planuje się zastosowanie herbicydu oraz wykaszanie, aby nie dopuścić do zakwitnięcia, wytworzenia nasion i jej dalszego rozprzestrzeniania się.

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe