ZABYTKI BLISKIE - A NIEZNANE W POWIECIE GRYFICKIM – kolejny projekt TTK

  • 20.10.2020, 11:22
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
 ZABYTKI BLISKIE - A NIEZNANE W POWIECIE GRYFICKIM – kolejny projekt TTK
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury realizuje projekt, którego celem jest promocja dziedzictwa historycznego i kulturowego Pomorza Zachodniego ze szczególnym uwzględnieniem zabytków powiatu gryfickiego. Podkreślamy w nim znaczenie dziedzictwa kulturowego regionu zarówno dla lokalnej społeczności jak i mieszkańców całego powiatu gryfickiego, wskazując na jego nieznane a wartościowe elementy, które warto pielęgnować i podkreślać ich unikatowy charakter.

Ze względu na pandemię zmieniła się formuła spotkań zaplanowanych w projekcie. 17 października 2020.r zwiedzić można było wystawę  ZABYTKI BLISKIE - A NIEZNANE W POWIECIE GRYFICKIM. Dr Janina Kochanowska – koordynator historyczno - merytoryczny zadania opracowała wystawę fotogramów prezentujących zabytki powiatu gryfickiego. Każdy zwiedzający otrzymał również publikację popularno – naukową „Trzebiatów- spotkania pomorskie”, w której zawarte zostały materiały i badania wygłoszone podczas seminarium naukowego w latach 2018-2019. Publikacja ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej m.in. historii, archeologii, etnografii czy historii sztuki Pomorza. Zawarte w niej materiały są znaczące dla ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego i wpływają na promocję naszego regionu.

   Zadanie jest kontynuacją przedsięwzięć przygotowywanych i realizowanych przez TTK, które już wielokrotnie podejmowało tematykę związaną z historią oraz dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Nasze zadania związane były z promocją i popularyzacją wiedzy o zabytkach zarówno Trzebiatowa jak i miejscowości powiatu gryfickiego. Wielokrotnie organizowaliśmy objazdy naukowe oraz spotkania, podczas których ukazywaliśmy wartościowe zabytki oraz kulturę materialną
i niematerialną regionu. Opracowywaliśmy publikacje, przewodniki, foldery, ulotki oraz przygotowywaliśmy wystawy związane dziedzictwem kulturowym, promocją historii i kultury zarówno Gminy Trzebiatów jak i Powiatu Gryfickiego.

Zadanie ZABYTKI BLISKIE - A NIEZNANE W POWIECIE GRYFICKIM współfinansowane ze środków Powiatu Gryfickiego.

Anna Rzepecka- TTK

PS

Zwiedzając wystawę o zabytkach powiatu gryfickiego warto było odwiedzić również przygotowaną przez dr Janinę Kochanowską "W krainie rzemiosła"  – funkcjonującą od 8 października br.

Ponadto każdy zwiedzający otrzymywał publikację „Trzebiatów- spotkania pomorskie 2018 - 2019”.

 

Foto: TOK i ECHOmedia.info

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (53)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe