Inauguracja Roku Akademickiego w ZPSB w Gryficach

  • 18.10.2020, 18:52
  • red.
Inauguracja Roku Akademickiego w ZPSB w Gryficach Inauguracja Roku Akademickiego ZPSB w Gryficach
Stan pandemii i towarzyszące jaj ograniczenia sanitarne wywierają wpływ na kolejne dziedziny życia. W sobotę 17 października w siedzibie ZPSB w Gryficach odbyło się rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Ze względu na wspomniane ograniczenia z odziałem tylko reprezentantów pierwszego roku studiów. Gryfickich samorządowców reprezentowała przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć. Rektor ZPSB prof. Aneta Zelek – ze względu na odbywaną „koronawirusową” kwarantannę – zwróciła się do zebranych poprzez filmowe wystąpienie.

Uroczystość rozpoczęcia poprowadził dr Jarosław Poteralski – kończący tym pełnienie funkcji prodziekana wydziału Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach. Dobra wiadomość dla studentów – dr. Poteralski pozostanie wykładowcą uczelni.

Mimo sanitarnego reżimu w uroczystości nie zabrakło wzruszających chwil. Do takich chwil niewątpliwie zalicza się moment podziękowania dr. Poteralskiemu za wkład pracy jako prodziekana ZPSB w Gryficach który przy tej okazji odebrał certyfikat objęcia w posiadanie jednej z kosmicznych gwiazd. Podobne emocje towarzyszyły oficjalnej nominacji na funkcję prodziekana odebrała z rąk dziekana wydziału prof. ZPSB dr Grażyny Maniak.

O tym, że wspomniani wykładowcy są wyjątkowo cenieni przez studentów ZPSB są wyniki plebiscytu NOBELEK 2020. Studenci korespondencyjnym głosowaniu przyznali III miejsce w plebiscycie dr. Jarosławowi Poteralskiemu i drugie miejsce dla dr. Agnieszki Jankowskiej. Zwyciężyła w plebiscycie „pani z dziekanatu mgr Anna Markowska.

Ukoronowaniem uroczystości była immatrykulacja studentów I roku którzy złożyli ślubowanie potwierdzone oficjalnym certyfikatem oraz wysłuchali tradycyjnego „Gaudeamus Igitur”.

Inauguracyjny wykład wygłosiła Maja Wencierska - psycholog i trener biznesu. Temat wykładu „Neurofitnes w koronie – wygimnastykowany umysł w trudnych czasach” niewątpliwie korespondował z aktualną sytuacją i uzbroił nowych studentów w argumenty w zmaganiu się dodatkowymi trudnościami jakie mogą pojawić się w trakcie rozpoczynanych właśnie studiów.

red.

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe