Nowy sprzęt - respiratory i kardiomonitory dla szpitala w Nowogardzie

  • 09.10.2020, 14:38
  • red.
Nowy sprzęt - respiratory i kardiomonitory dla szpitala w Nowogardzie dyrektor szpitala Kazimierz Lembas prezentuje nowy sprzęt
W poniedziałek 5 października, burmistrz Robert Czapla przekazał szpitalowi nowy sprzęt - 3 respiratory i 5 kardiomonitorów. W związku z trwającą pandemią Urząd Miejski stara się podejmować kolejne działania na rzecz poprawy funkcjonowania Szpitala Rejonowego w Nowogardzie poprzez dofinansowanie placówki oraz zakupy sprzętu i wyposażenia.

W przekazaniu urządzeń burmistrzowi towarzyszyli dyrektor szpitala Kazimierz Lembas, radni rady miejskiej Jerzy Kubicki i Stanisław Saniuk oraz pielęgniarka oddziałowa izby przyjęć Monika Bielej- Nouri.

Prezentację działania nowego sprzętu przeprowadziła pielęgniarka bloku operacyjnego Irena Szawińska.

Goście interesowali się nie tylko działaniem i funkcjonalnością nowego sprzętu, ale też stanem przygotowania szpitala na przyjęcie zakażonych pacjentów oraz procedurami obowiązującymi w takich przypadkach.

Ogółem koszty zakupu wyniosły - respiratorów - 189 364,50 zł. i kardiomonitorów – 25 750,00 zł. zakup został zrealizowany ze środków przekazanych przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe