Nowogardzki szpital dostosowany do aktualnych wymagań NFZ

  • 09.10.2020, 12:10
  • red.
Nowogardzki szpital dostosowany do aktualnych wymagań NFZ
Rozwój i upowszechnienie się szybkiego internetu i technologii informatycznych, dzisiaj prawie każdy ma przy sobie zaawansowany komputer działający w globalnej sieci jakim jest nawet bardzo poczciwy smartfon pozwala na uruchamianie usług znacznie ułatwiających życie w różnych sytuacjach. Informatyka wkroczyła już powszechnie do służby zdrowia, upraszczając wiele uciążliwych do tej pory czynności. jedną z nich było wystawianie i często realizowanie recept. System e-recepta te problemy w znacznej mierze eliminuje.

Testowany przez wiele miesięcy system okazał się na tyle przydatny, że od stycznia 2021 roku placówki medyczne w kraju nie będą mogły już prowadzić dokumentacji medycznej w formie papierowej – wszystko będzie się odbywać w zintegrowanych systemach elektronicznych. Dzięki temu informacja medyczna o pacjencie jest dostępna w każdej placówce do której się zgłosi, gdzie się on zgłosi na badania lub leczenie bez konieczności kompletowania, obszernej niekiedy historii dotychczasowego leczenia.

We wtorek 6 października, burmistrz Nowogardu Robert Czapla oficjalnie przekazał szpitalowi licencję na oprogramowanie obsługujące e-receptę dzięki czemu obecnie w szpitalu funkcjonują systemy„Oracle SE Named Userc Plus ASFU” (baza danych) oraz „AMMS Ruch Chorych” z funkcjami medycznymi niezbędnymi do pracy z historią zdrowia i choroby pacjenta wraz z możliwością korzystania z e-usług wymaganych prawem, eWUŚ, e-recepta, e-ZLA (zwolnienie), generowanie raportów do rozliczeń z NFZ.
Oprogramowanie zakupiła Gminy Nowogard za kwotę 25.997,59 zł., a przy okazji przekazania odbyła się prezentacja systemu, w której udział wzięli burmistrz Robert Czapla, radny Stanisław Saniuk, dyrektor szpitala Kazimierz Lembas, dr n. med. Marek Kowalczyk – specjalista chirurg, zastępca dyrektora ds. Medycznych, oraz informatyk Jakub Kubiak.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe