Kolejna inwestycja w Nowogardzie

  • 09.10.2020, 00:14
  • red.
Kolejna inwestycja w Nowogardzie
Gmina Nowogard w ramach dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców systematycznie realizuje kolejne działania inwestycyjne. Najbardziej spektakularne są te duże realizowane kosztem wielu milionów złotych, ale przez mieszkańców najlepiej postrzegane są te które dzieją się bezpośrednio pod ich oknem.

Jak mówi burmistrz Nowogardu Robert Czapla, kiedyś ktoś tak podzielił miasto, że często na jednym osiedlu jest trzech właścicieli terenu i żeby coś tam zrobić to trzeba się domówić.

Mamy tu właśnie taki przykład. Wspólnota Mieszkaniowa przy ulicy Zamkowej zgłosiła się z propozycją wspólnego zagospodarowania terenu. Wspólnota ma drogę dojazdową i teren między budynkami a droga dojazdowa od ulicy Zamkowej jest własnością gminy. Zawarliśmy porozumienie, mieszkańcy wykonali prace między budynkami, droga wewnętrzna, miejsca parkingowe i zielone a gmina modernizuje drogę dojazdową. Przy okazji przy tej drodze udało się wygospodarować miejsce na 9 miejsc parkingowych pokrytych ażurowymi płytami betonowymi oraz zatoczkę postojową z nawierzchnią z frezu asfaltowego.

Warto dodać, że nie jest to jedyna taka wspólna realizowana przez gminę i wspólnotę mieszkaniową inwestycja w tej okolicy. Rok temu zamknęła się podobna inwestycja przy budynkach Zamkowa 5 i Zapraszam do współpracy kolejne podmioty, w tym wspólnoty mieszkaniowe które chciałyby wspólnie zrobić coś dla poprawy wyglądu miasta i komfortu życia mieszkańców.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe