W Białogardzie powstał pierwszy w Polsce klub radnych Polska 2050

  • 12.10.2020, 22:32
  • red.
W Białogardzie powstał pierwszy w Polsce klub radnych Polska 2050
W sobotę 10 października odbyła się konferencja prasowa w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie) z udziałem lokalnych struktur ruchu Polska 2050. Konferencja zainaugurowała powołanie pierwszego w Polsce klubu radnych pod szyldem Polska 2050. Klub powstał z inicjatywy trzech bezpartyjnych radnych, którzy po kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni zdecydowali się wspierać rozwijający się ruch.

„Jednym z celów ruchu Polska 2050 jest sukcesywne zmienianie naszego kraju, przebudowując go kawałek po kawałku. Z ogromną radością przyjąłem fakt utworzenia pierwszego w Polsce klubu radnych Polska 2050 w Białogardzie. Dobra budowa musi opierać się na solidnych fundamentach. W budowie Polski taki fundament stanowią samorządy, dlatego bardzo cieszę się z tego, że to właśnie ich przedstawiciele decydują się aktywnie angażować w działania naszego ruchu” - powiedział lider Polski 2050, Szymon Hołownia.

Klub radnych Polska 2050 stworzyli: Szczepan Jonko, Robert Borkowski i Adam Wegner.


Szczepan Jonko to przewodniczący Klubu Radnych Miasta Białogard „Polska 2050”, który jest jednocześnie liderem okręgu koszalińskiego w ramach struktur stowarzyszenia Polska 2050 i działał wolontariacko w czasie kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni.

 

“Razem  z moimi kolegami - Robertem Borkowskim i Adamem Wegnerem, połączyła nas wspólna idea na rozwój naszego miasta i okolic oraz fakt, że byliśmy kandydatami niezrzeszonymi w żadnej partii. Wspólnie założyliśmy klub pod nazwą „Razem i Wspólnie”, którego zostałem przewodniczącym. Gdy na scenie politycznej w walce o prezydenturę pojawił się Szymona Hołownia, okazało się, że jego pomysły na przyszłość Polski i Polaków są zgodne z poglądami naszej trójki i wspieraliśmy go w regionie w miarę indywidualnych możliwości” - mówił Jonko. 

 

Robert Borkowski pełni funkcję radnego w Białogardzie drugą kadencję, a Adam Wegner również radny, jednocześnie dyrektor Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie. “Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa zainspiruje innych działaczy samorządowych w całej Polsce do pójścia w nasze ślady“- dodał Jonko. 

 

Konferencja odbyła się w Białogardzie, przy ul. Zamoyskiego 14, w miejscu szczególnym dla radnych i sympatyków Hołowni, ponieważ w tym miejscu w trakcie kampanii prezydenckiej wisiał jego żółty baner wyborczy. W sobotę nowi radni ruchu Polska 2050 zawiesili w tym miejscu nowy baner o  rozmiarze 8m x 8m, promujący klub radnych Polska 2050. Autorem projektu baneru jest Szymon Lis.

 

Przemysław Łonyszyn, rzecznik prasowy Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim, który prowadził całą konferencję, zaapelował do lokalnych start-upów, studentów i instytucji naukowych o utworzenie aplikacji, która „pomogłaby w efektywnym zarządzaniu dostępnymi łóżkami w szpitalach, aby karetki pogotowia nie musiały błądzić, wożąc pacjentów w ciężkim stanie. Taka aplikacja pozwoliłaby pokazać potencjał kapitału ludzkiego województwa zachodniopomorskiego, często będącego na marginesie procesów decyzyjnych w Polsce.

 

Agnieszka Kosińska, liderka Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim opowiedziała o lokalnej strukturze stowarzyszenia. “Struktura Stowarzyszenia Polska 2050 zakłada istnienie w każdym województwie własnej ekipy. Województwo zachodniopomorskie podzielone jest na dwa okręgi wyborcze i w każdym jest dwóch liderów okręgowych. W części koszalińskiej jest to Szczepan Jonko oraz Jerzy Nogaj. W szczecińskiej – Joanna Hamera-Szczerba i Bogusław Wałejko. Wojewódzkim liderem projektu Pokolenie 2050 skierowanego do młodych ludzi jest Mariusz Rakoski. W każdym z powiatów mamy swoich liderów powiatowych, których zadaniem jest współpraca ze społecznością lokalną w poszczególnych gminach i sołectwach” - wyjaśniła Kosińska.

 

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe