„Biegam Bo Lubię LASY” w Pogorzelicy

  • 09.10.2020, 18:01
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
„Biegam Bo Lubię LASY”  w Pogorzelicy
11 października 2020 r. o godz. 9:30 startują pierwsze zajęcia na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w ramach ogólnopolskich treningów „Biegam Bo Lubię LASY”. Godzinne spotkania w lesie będą realizowane przez 11 weekendów od 11 października aż do 20 grudnia. Jest to propozycja dla bardziej zaawansowanych biegaczy, jak i tych, którzy zamierzają rozpocząć uprawianie sportu.

Na terenie RDLP Szczecin treningi będą odbywać się w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym "Bażyna" w Pogorzelicy (Nadleśnictwo Gryfice).

Jest to możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej na łonie natury w asyście trenerów lekkiej atletyki. Tereny leśne w Polsce są otwarte na rekreację. W polskich lasach miejsc, w których można biegać, są tysiące. Najlepiej nadają się do tego ścieżki dydaktyczne i szlaki turystyczne. Samych ścieżek dydaktycznych, czyli szlaków poprowadzonych wzdłuż najciekawszych obiektów przyrodniczych, czy miejsc historycznych, oznakowanych tablicami informacyjnymi, jest w lasach blisko 950. Oprócz tego leśnicy wyznaczyli ponad 22 tys. km pieszych szlaków. Tras do biegania na terenach Lasów Państwowych jest tyle, że z większości miejsc w Polsce dojedziemy do nich samochodem w pół godziny. Zwykle w pobliżu znajdziemy leśny parking oraz miejsca biwakowe lub wiaty turystyczne, gdzie można odpocząć.

Treningi realizowane są zgodnie z przepisami z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1356 z późn. zm.).

Więcej informacji na stronie https://gryfice.szczecin.lasy.gov.pl/.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe