Koordynacja opieki nad pacjentami w szpitalach województwa zachodniopomorskiego

  • 09.10.2020, 17:58
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Koordynacja opieki nad pacjentami w szpitalach województwa zachodniopomorskiego
Działająca przy wojewodzie zachodniopomorskim od początku pandemii Grupa Operacyjna została powiększona się o nowych pełnomocników oddelegowanych - z zachodniopomorskiego oddziału NFZ oraz ze Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej.

Grupa Operacyjna, pracująca w trybie całodobowym w ZUW, koordynuje działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom województwa, współdziała z Państwowymi Inspektorami Sanitarnymi, jednostkami medycznymi, samorządowymi oraz ratownictwem medycznym. Ponadto zapewnia koordynację działań związanych z zapewnieniem kwarantanny na potrzeby mieszkańców oraz służb mundurowych. Do tych zadań dochodzą  kolejne:

- bieżące koordynowanie przepływu pacjentów pomiędzy szpitalami na terenie województwa w  uzgodnieniu z lekarzami innych szpitali, lekarzami POZ, AOS;

- koordynowanie ruchu karetek „wymazowych”;

- koordynowanie ruchu karetek transportowych COVID19;

- koordynowanie przekazywania pacjentów do Izolatoriów.

 

- Przedstawiciele NFZ oraz szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej będą bezpośrednio uczestniczyć w koordynacji udzielania opieki zwiększającej się liczbie pacjentów szpitali na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz ewentualnej relokacji pacjentów w różnym stanie zdrowia między poszczególnymi szpitalami – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe