Najbliższe wydarzenia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 06.10.2020, 12:44
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Najbliższe wydarzenia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Arab Blues

„Koniec na początek" to nowa wystawa, na którą Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza od 13 października do Galerii Wschodniej (wejście J). Na wystawie zostaną zaprezentowane prace studentek i studentów wydziałów: Sztuki Mediów, Malarstwa i Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Ekspozycja stanowi przegląd prac młodych twórców reprezentujących różne dziedziny sztuk wizualnych. – Wszystko w tym roku jest inne od tego co znaliśmy. – mówią o swojej wystawie szczecińscy studenci – Podsumujemy rok akademicki, w którym zajęcia częściowo były prowadzone online. Tematyka wystawy oscyluje wokół myśli nostalgiczno-letnich. Wspomnienie kurortu z katastrofą w tle, atmosfera końca świata, ale też widok z pocztówki z wczasów nad polskim morzem.

 

Ponadto w Zamku trwają wystawy: Jan Bociąga „Kolor i geometria, „Szczecin 1945. Gra o miasto i „Polskie Krajobrazy".

 

Przypominamy, że Zamek Książąt Pomorskich wznowił seanse filmowe w sali Kina Zamek. Projekcje realizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego, może w nich wziąć udział ograniczona liczba osób, a kinomanii zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

 

W programie Kina Zamek w bieżącym tygodniu:

· Francusko-niemiecki dramat „Przesłuchanie" w reżyserii Iny Weisse. To historia specyficznej relacji nauczycielki muzyki z uczniem. Anna Bronsky uczy gry na skrzypcach w liceum muzycznym. Podczas egzaminów rekrutacyjnych poznaje Alexandra. Odkrywa w chłopcu wielki talent i każdą wolną chwilę poświęca wspólnym ćwiczeniom, zaniedbując przy tym życie osobiste i zawodowe. Film zdobył Srebrną Muszlę na MFF w San Sebastian 2019, w kategorii Najlepsza Aktorka (Nina Hoss.). Film „Przesłuchanie" zobaczymy w Kinie Zamek 6 i 7 października o godz. 19:00 oraz 8 i 9 października o godz.17:00.

 

· Komedia obyczajowa „Arab Blues". Reżyserka i scenarzystka Manele Labidi w doskonały sposób prezentuje problemy współczesnej Tunezji i społeczny krajobraz po Arabskiej Wiośnie. Bohaterka filmu, wychowana we Francji Selma postanawia wrócić do swojej ojczyzny Tunezji i otworzyć tam gabinet psychoanalityczny. Żyjąca na własnych zasadach kobieta spotyka się z niezrozumieniem ze strony konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. Seanse „Arab Blues" zaplanowana są na: 7 października na godz. 17:00, 8 i 9 października na godz. 19:00.

 

 

· Skandynawski dramat „Nadzieja" z Andreą Bræin Hovig i doskonale znanym polskiej publiczności Stellanem Skarsgårdem w rolach głównych. Twórczyni filmu, znakomita duńska reżyserka Maria Sødahl prezentuje historię kobiety cierpiącej na śmiertelną chorobę. Świat Anji i jej męża Tomasa rozpada się na kawałki, kiedy dowiadują się, że kobiecie zostało ledwie trzy miesiące życia. Film „Nadzieja" w Kinie Zamek będzie można zobaczyć: 10 i 11 października o godz. 19:00, 15 i 16 października o godz. 19:15.

 

Zapraszamy do korzystania z oferty zamkowych Spacerów do Celi Czarownic połączonych ze zwiedzaniem poświęconej Sydonii von Borck wystawy stałej. Spacery odbywają się od wtorku do soboty w godzinach 11:30 i 14:30 – zwiedzającym towarzyszy pracownik Zamku, który opowiada o historii zabytku i prezentuje najciekawsze miejsca. Przebieg trasy spaceru: pomnik księcia Bogusława X i Anny Jagiellonki, Dziedziniec Menniczy (figura biskupa Ottona z Bambergu, płyta erekcyjna książąt Filipa II i Franciszka I, obrys kościoła św. Ottona), Dziedziniec Duży (zegar zamkowy, płyta erekcyjna księcia Barnima XI, płyta nagrobna księcia Barnima III, zegary słoneczne), Cela Czarownic. Spacer trwa około 30 minut. Maksymalna liczba uczestników - 10 osób. Bilety na bilety.zamek.szczecin.pl oraz w CIKIT (wejście I). Bilet uprawnia do spaceru o wybranej godzinie i wstępu na wystawy czasowe i stałe. Więcej o spacerach https://zamek.szczecin.pl/aktualnosci/.

 

Bilety na wydarzenia organizowane przez Zamek można nabyć na miejscu w kasie CIKiT (wejście I) lub online bilety.zamek.szczecin.pl.

 

Uczestników wydarzeń plenerowych, seansów kinowych i zwiedzających galerie wystawowe obowiązuje przestrzeganie regulaminu dostępnego na zamek.szczecin.pl.

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Koniec na poczatek. Aleksandra Bek, Tworzyć sztukę to wyszywać świat strzępkami wyobraźni, akryl, 60x90, 2020 rok
Koniec na poczatek - Contextile Patrycja Janiak, Pracownia Projektowania Tkaniny tkanina artystyczna
"Nadzieja" - film - materiały
Przesłuchanie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe