Miody z Dębna najlepsze na całym świecie

  • 08.10.2020, 12:27
  • invest
Miody z Dębna najlepsze na całym świecie Anna i Krzysztof Piwowar, twórcy najlepszych miodów pitnych na świecie.

Miodosytnia Dziki Miód” z Dargomyśla w Gminie Dębno zdobyła aż trzy medale złote i jeden srebrny na największym na świecie konkursie miodów pitnych „The Mazer Cup International”. To dało jej także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

To kolejny ogromny sukces Anny i Krzysztofa Piwowarów w niezwykle prestiżowym konkursie odbywającym się w Denver (USA). W ubiegłym roku firma również zdobyła cztery medale (w tym dwa złote), a dwa lata temu wytwarzany przez nią trójniak „Słodycz łąki” zdobył srebrny medal.

Podczas tegorocznej edycji „The Mazer Cup International” złote medale zdobyły miody „Zwiegeld” (kategoria Pyment – miody z dodatkiem winogron), „Bochet” (kategoria miodów pitnych tradycyjnych) oraz „Gryczany” (kategoria Varietal – miody pitne z jednego gatunku miodu). Srebrnym medalem nagrodzono „Jabczak” (kategoria Cyser – miody z dodatkiem jabłek).

W konkursie rywalizują setki miodów pitnych z całego świata, a jury ocenia m.in. smak i bukiet, aromat, konsystencję i barwę.

- Dębno to magiczne miejsce położone wśród lasów, łąk i zamieszkiwane przez ludź z pasją - nie ukrywa radości z kolejnego wyróżnienia dla firmy z Gminy Dębno burmistrz Grzegorz Kulbicki. - Warto dodać, że powodzeniem cieszą się zakwasy buraczane z Dębna wykonywane przez Panią Anetę Dobropolską. Każdy sukces firmy z Dębna cieszy - dodaje burmistrz Kulbicki.

Gmina Dębno to atrakcyjny teren to mieszkania, pracy i prowadzenia biznesu. Krótki czas dojazdu do Szczecina, Berlin i Gorzowa Wielkopolskiego powoduje, że miasto jest analizowane jako miejsce do zamieszkania przez młode rodziny. Duży potencjał gospodarczy mają tereny przeznaczone dla firm pod inwestycje w zakłady produkcyjne. Jeziora, lasy, rzeka i liczne szlaki rowerowe oraz piesze w tym roku były odkrywane przez turystów z całej Polski.

invest

Zdjęcia (1)

Na zdjęciu: Anna i Krzysztof Piwowar, mieszkańcy Gminy Dębno, twórcy najlepszych miodów pitnych na świecie.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe