Rusza budowa Baltic Pipe - GAZ-SYSTEM zaprasza do korzystania z alternatywnej ścieżki rowerowej

  • 05.10.2020, 12:21
  • Źródło: Nadleśnictwo Gryfice
Rusza budowa Baltic Pipe - GAZ-SYSTEM zaprasza do korzystania z alternatywnej ścieżki rowerowej
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, w ramach projektu Baltic Pipe, rozpoczął prace związane z organizacją terenu budowy w gminie Rewal. Lokalizacja inwestycji znajduje się na terenie Nadleśnictwa Gryfice oraz na obszarze administrowanym przez Urząd Morski w Szczecinie.

W związku z tym GAZ-SYSTEM zwraca się z prośbą do rowerzystów, mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się po szlakach rowerowych „Pogorzelica - Mrzeżyno” oraz „Velo Baltica”, których odcinki tras znajdują się na terenie gminy Rewal, w szczególności na terenie Nadleśnictwa Gryfice.

 

Trasy te będą częściowo służyć jako droga dojazdowa dla sprzętu budowlanego na teren budowy. Znacznemu zwiększeniu ulegnie więc natężenie ruchu na tym odcinku w obu kierunkach!

 

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej alternatywnej ścieżki rowerowej oraz prosimy o stosowanie się do zaleceń i informacji umieszczonych na tablicach informacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Rewal oraz Nadleśnictwa Gryfice.

 

Alternatywna ścieżka rowerowa oraz teren budowy zostały przedstawione na poniższej grafice [grafika w załączeniu]

 

Projekt Baltic Pipe zakłada stworzenie nowej drogi dostaw gazu z Norwegii do Polski. Prace realizowane przez GAZ-SYSTEM po stronie polskiej obejmują m.in. budowę gazociągu podmorskiego na dnie Morza Bałtyckiego, połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem przesyłowym oraz rozbudowę i modernizację polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego poprzez budowę gazociągów relacji Niechorze-Płoty i Goleniów-Lwówek, a także budowę nowej tłoczni gazu Gustorzyn oraz rozbudowę dwóch istniejących tłoczni (Goleniów i Odolanów).

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielami spółki GAZ-SYSTEM:

Marta Leszczyńska tel. 22 220 13 72 (gazociąg podmorski Baltic Pipe)

Magdalena Mechlin. tel. 61 854 45 03 (gazociąg lądowy Baltic Pipe)

 

Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe można znaleźć na stronie: www.baltic-pipe.pl

Źródło: Nadleśnictwo Gryfice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe