Gryfice zyskają nowych partnerów do współpracy!

  • 23.09.2020, 21:03
  • Źródło: gryfice.eu
Gryfice zyskają nowych partnerów do współpracy!

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gryficach radni będą głosowali nad przyjęciem uchwały w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Gryfice oraz Gminą Otmuchów. Przed kilkoma dniami doszło do pierwszego spotkania włodarzy dwóch samorządów. – Wyrażamy wolę nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Gminami – czytamy w liście intencyjnym wystosowanym do Burmistrza Gryfic. – Współpraca jak jesteśmy przekonani sprzyjać będzie rozwojowi obu gmin w zakresie turystyki, promocji i kultury jak także rozwojowi gospodarczemu regionów – przekonywał, Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak, który przyjechał do Gryfic wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Zaczykiem oraz dyrektorem Zespołu Obsługi Szkolnictwa Wiesławem Mazkiem. – Gmina Otmuchów to region o szczególnych walorach krajobrazowych, graniczy z Republiką Czeską, jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na Opolszczyźnie, centrum gospodarczym i kulturalnym jest miasto Otmuchów. Jesteśmy zainteresowani współpracą pomiędzy gminami, która mam nadzieję zaowocuje na wielu poziomach, zarówno w obszarze gospodarczym jak kulturalnym, wymianą młodzieży i nawiązaniem kontaktów pomiędzy stowarzyszeniami i klubami sportowymi – tłumaczy Burmistrz Gryfic, Andrzej Szczygieł.

Na zdjęciu od lewej Wiesław Mazek dyrektor Zespołu Obsługi Szkolnictwa , Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Zaczyk, Burmistrz Gminy Otmuchów Jan Woźniak, wiceburmistrz Marzena Domaradzka, Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł.

Źródło: gryfice.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe