Spotkanie burmistrza z dyrektorami placówek oświatowych

  • 29.09.2020, 22:02
  • Źródło: www.nowogard.pl
Spotkanie burmistrza z dyrektorami placówek oświatowych
W dniu dzisiejszym (29 września) w ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Roberta Czapli z dyrektorami przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej gminy. Tematem głównym było podsumowanie pierwszego miesiąca nauki i trudności związane z organizacją pracy szkół w związku z sytuacją epidemiologiczną. W spotkaniu uczestniczyli również sekretarz gminy Grzegorz Wasilewicz oraz Kierownik Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół Lilla Kaźmierowska.

Jak deklarują dyrektorzy placówek oświatowych w naszej Gminie, procedury i regulaminy wewnątrzszkolne są dostosowane do obecnych wymogów. Przeorganizowano sposób poruszania się po szkole, udostępniono dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni przy każdym wejściu do szkół, zaczęto korzystać z przekazanych w zeszłym tygodniu przez Burmistrza lamp bakterio i wirusobójczych, a uczniowie korzystają z ciągle jeszcze pięknej pogody, spędzając na świeżym powietrzu tyle czasu szkolnego, ile jest to możliwe.

Dyrektorzy informują, iż w pierwszym miesiącu nauki nie zostały odnotowane żadne zakażenia COVID -19 wśród ich podopiecznych, a w sytuacji gdyby ktoś z rodziny dzieci miał kontakt z osobą zakażoną, rodzina zostaje wówczas objęta specjalnym nadzorem epidemiologicznym w porozumieniu z Inspektoratem Sanitarnym. Dyrektorzy wydają się mieć pełną kontrolę nad sytuacją w ich szkołach i uspokajają, że dzieci w placówkach oświatowych są bezpieczne, a oni sami nie widzą powodów do paniki, nawet w obliczu nadchodzącej fali grypy sezonowej. Zarówno dyrektorzy jak i nauczyciele oraz dzieci cieszą się z tego, że zajęcia odbywają się w szkołach na terenie naszej Gminy stacjonarnie, są jednak przygotowani na wszelkie ewentualności.

Ewa Brzykcy

Źródło: www.nowogard.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe