Wsparcie dla OSP Osowo

  • 29.09.2020, 09:35
  • Źródło: www.nowogard.pl
Wsparcie dla OSP Osowo
W dniu 28 września br. odbyło się oficjalne przekazanie przez burmistrza Roberta Czaplę, nowej pompy pływającej, sprzętu wysokiej klasy, niezbędnego do szybkiego tankowania wozu strażackiego w wodę podczas sprawnej akcji gaśniczej. Sprzęt o wartości 5 200 zł został w całości sfinansowany z budżetu OSP Gminy Nowogard.

Obecni na przekazaniu Prezes OSP Osowo Marian Jeż, Kierowcy OSP Osowo Krzysztof Borowski i Karol Idziak oraz Komendant Gminny OSP w Nowogardzie Artur Konior podczas prezentacji pompy, wyjaśnili jej działanie i zastosowanie. Urządzenie jest bardzo sprawne i wydajne, potrafi przepompować 1200 litrów wody/minutę, dzięki czemu tankowanie całego zbiornika wozu trwa około 4 minut. Pompa może służyć też jako samodzielny sprzęt gaśniczy po umieszczeniu na tafli wody zbiornika i podłączeniu do węża strażackiego jej zasięg wynosi nawet 30 metrów.

Dla druhów z OSP Osowo jest to kolejny powód do dumy i ułatwienie ich ciężkiej pracy. Wyposażeni na początku roku w nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, teraz jeszcze sprawniej będą mogli przeprowadzać interwencje ratownicze.

Ewa Brzykcy

 

Źródło: www.nowogard.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe