Nowy sprzęt dla OSP Orzechowo

  • 29.09.2020, 09:29
  • Źródło: www.nowogard.pl
Nowy sprzęt dla OSP Orzechowo
W dniu 28 września br. burmistrz Robert Czapla przekazał w ręce druhów z OSP Orzechowo nowy wentylator oddymiający pomocny w gaszeniu pożarów wewnętrznych. Sprzęt gaśniczy wart 13 800 zł został zakupiony przy współfinansowaniu MSWiA oraz OSP Gminy Nowogard.

Podczas prezentacji nowego sprzętu obecni na spotkaniu Prezes OSP Orzechowo Jan Paś, Kierowca OSP Orzechowo Tomasz Piszczek, Skarbnik OSP Orzechowo Jan Ciechanowski, druh Tomasz Paś oraz Komendant Gminny OSP w Nowogardzie Artur Konior, przedstawili zakres pracy wentylatora oddymiającego oraz technikę użycia takiego sprzętu podczas gaszenia pożaru w zamkniętym pomieszczeniu.

Poza funkcją oddymiającą wentylator, po podłączeniu węża strażackiego i podaniu wody, wytwarza kurtynę wodną przez co staje się samodzielną jednostką gaśniczą. Co ciekawe poprzez podanie do wentylatora środka pianotwórczego, jest on w stanie wytworzyć również pianę gaśniczą. Jest to zatem urządzenie wielofunkcyjne.

Jednostka OSP Orzechowo cieszy się z nowego sprzętu, szczególnie w tym okresie, kiedy zbliża się sezon grzewczy i bardzo często strażacy są wzywani do gaszenia pożarów wewnętrznych, nierzadko będących skutkiem nieprzeczyszczonych kominów.

Strażacy apelują do mieszkańców Gminy aby dobrze przygotowali piece i kominy na sezon grzewczy, korzystając z fachowej usługi kominiarzy, aby uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy to pożar ma początek właśnie w kominie i potrzebna jest interwencja straży pożarnej.

Ewa Brzykcy

Źródło: www.nowogard.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe