Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

  • 29.09.2020, 21:55
  • Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie
Inauguracja roku akademickiego 2020/2021
2 października (piątek) o godz. 12.00 w Auli im. prof. Stanisława Skoczowskiego na Wydziale Elektrycznym przy ul. 26 Kwietnia 10 odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wykład pt. „Matematyka w muzyce czy muzyka w matematyce? Wzajemne powiązania" wygłosi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na uczelnianym kanale YouTube.

Uroczystość rozpocznie się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym swoją przemowę wygłosi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

 

Następnie zostanie podana informacja o wyróżnionych studentach w roku akademickim 2019/2020, a studenci pierwszego roku, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym osiągnęli najlepsze wyniki złożą uroczyste ślubowanie. Głos zabierze przedstawiciel społeczności akademickiej.

 

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Matematyka w muzyce czy muzyka w matematyce? Wzajemne powiązania" wygłosi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński – dziekan Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, specjalista w dziedzinie nauk rolniczych oraz inżynieryjno-technicznych. Aktualnie prof. Telesiński prowadzi badania dotyczące wykorzystania metod matematycznych w modelowaniu zmian aktywności biologicznej gleby.

 

Ze względu na stan epidemii inauguracja odbędzie się w warunkach zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dot. zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
Jej transmisja dostępna będzie w internecie na uczelnianym kanale YouTube https://www.youtube.com/user/ZUTSZCZECIN/. Zachęcamy wszystkich studentów, pracowników oraz osoby zainteresowane do subskrybowania naszego kanału.

 

Zważywszy na ograniczoną z powodu sytuacji epidemicznej liczbę miejsc, wstęp na uroczystość będzie możliwy tylko z zaproszeniami, które zostały wcześniej rozesłane. Wszyscy zaproszeni goście będą proszeni o zasłonięcie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe