Rządowe wsparcie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej

  • 28.09.2020, 21:49
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Rządowe wsparcie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej Wsparcie dzieci w pieczy zastępczej
202 laptopy oraz 730 komputery stacjonarne, a także tablety i sprzęt multimedialny trafią do dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego przekazał blisko 8 mln zł do dyspozycji samorządów w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

- Środki finansowe przekazane samorządom powiatowym i samorządowi województwa przeznaczone zostały głównie na zakup wyposażenia do zdalnej nauki, który trafi do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

 

W sumie w ramach projektu do zachodniopomorskich samorządów trafi kwota 7 909 472 zł. Wsparcie obejmie w sumie 4736 osób w 1553 podmiotach. Część pieniędzy przeznaczona jest również na zakup maseczek, rękawiczek, płynu dezynfekcyjnego oraz wyposażenia miejsc kwarantanny.

 

Środki pochodzą z dwóch źródeł: Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe