Nowa ekspozycja w Muzeum Pałacowym

  • 27.09.2020, 22:21
  • TOK
Nowa ekspozycja w Muzeum Pałacowym

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury realizuje zadanie W KRAINIE RZEMIOSŁA współfinansowane ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie. Jego celem jest zaprezentowanie w Muzeum Pałacowym stałej wystawy z zachowaną, barokową więźbą dachową – jedną z najstarszych na Pomorzu  Zachodnim oraz wyrobów rzemiosła budowlanego. Ponadto zależy nam na  propagowaniu wiedzy o sposobie konstruowania więźby i innych elementów z drewna, pracy cieśli oraz rzemieślników  (np. strycharzy, stolarzy czy kowali), których wyroby umożliwiały tworzenie konstrukcji zabytkowych budynków.

W ramach realizacji działań pod kierunkiem dr Janiny Kochanowskiej przygotowana została w południowej części strychu nad skrzydłem wschodnim Pałacu nowa ekspozycja muzealna prezentująca zarówno eksponaty jak i nowe tablice informacyjne dotyczące historii więźby pałacowej, elementów jej konstrukcji, a także informacji o pracy rzemieślników związanych z budownictwem oraz używanych przez nich narzędziach.

 Na otwarcie wystawy połączonej z wykładem dr Janiny Kochanowskiej zapraszamy do Muzeum Pałacowego

8 października 2020 roku o godz. 17.00

TOK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe