Nowogard: Bezpieczniej w szkołach i przedszkolach

  • 25.09.2020, 19:08
  • Źródło: www.nowogard.pl
Nowogard: Bezpieczniej w szkołach i przedszkolach
Pewniej mogą poczuć się rodzice dzieci, które uczęszczają do działających na terenie gminy Nowogard szkół i przedszkoli. Ich dyrektorki i dyrektorzy odebrali 24 września od burmistrza Roberta Czapli "antykoronawirusowe" akcesoria.

Wszystko to, co z inicjatywy burmistrza zakupiono, przekazano przedstawicielom placówek podczas krótkiego spotkania, które odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bohaterów Warszawy. Rozdysponowano 23 wirusobójcze lampy UV-C do dezynfekcji pomieszczeń, 44 dozowników do płynów dezynfekujących, 245 mini-przyłbic oraz po jednym laptopie na każdą szkołe i przedszkole.

- Przedszkola dostaną po trzy lampy, pozostałe placówki - według zgłoszonego wcześniej zapotrzebowania. Mamy nadzieję, że dzięki nim znacznie wzrośnie poczucie bezpieczeństwa uczniów, a przede wszystkim ich rodziców, bo przecież ich troska o zdrowie dzieci w obecnej sytuacji jest zrozumiała - powiedziała Agnieszka Zarębska z Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół.

To nie pierwsze zakupy, jakich dokonano na zlecenie burmistrza Roberta Czapli, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Nowogardu i okolic. Wcześniej przekazano między innymi ozonator na rzecz pogotowia ratunkowego, a do szpitala różnego rodzaju sprzęt oraz środki ochrony osobistej.

Paweł Botarski

Źródło: www.nowogard.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe