III nabór wniosków o dofinansowanie połączeń autobusowych na 2020 r.

  • 25.09.2020, 18:48
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
III nabór wniosków o dofinansowanie połączeń autobusowych na 2020 r.
Do 1 października samorządy zainteresowane uzyskaniem środków na uruchamianie połączeń autobusowych mogą składać wnioski o rządowe dofinansowanie. Wojewoda zachodniopomorski ogłosił kolejny nabór w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na 2020 r.

- Zachęcam gminy i powiaty do składania wniosków - zwłaszcza, że rządowe dofinansowanie pokrywa nawet 90 procent kosztów obsługi połączenia autobusowego, ponoszonych przez samorząd – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

 

Dopłacie ze środków Funduszu podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące przed 18 lipca 2019 r. oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po tym dniu. Dopłata z budżetu państwa wynosi 3 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej.

 

Pierwszy nabór wniosków na 2020 zakończył się pod koniec ubiegłego roku. 20 grudnia 2019 wojewoda Tomasz Hinc podpisał mowy z zachodniopomorskimi gminami i powiatami na objęcie dopłatami w 2020 r. 37 połączeń autobusowych o łącznej długości 1559 km.

W drugim, majowym naborze środki z funduszu w łącznej kwocie 917 tys. zł uzyskało 8 zachodniopomorskich samorządów: 3 powiaty i 5 gmin. Odtworzonych zostało 10 linii komunikacyjnych o łącznej długości 476 km.

 

W tym roku samorządy otrzymują już po 3 złote do każdego wozokilometra przywróconych połączeń autobusowych.

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe