Nielegalny obrót olejami roślinnymi – ciąg dalszy

  • 25.09.2020, 12:12
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Nielegalny obrót olejami roślinnymi – ciąg dalszy
  • Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i komórka Szefa KAS ds. STIR wykryły kolejnych uczestników grupy przestępczej, która nielegalnie obracała olejem roślinnym.
  • Na rachunkach bankowych tym razem zablokowano 1,4 mln zł.
  • Szacowana strata budżetu państwa to prawie 37 mln zł.

 

O sprawie informowaliśmy wcześniej w komunikacie KAS rozbiła kolejną grupę wyłudzającą VAT. Łańcuch podmiotów, w tym buforów, w karuzeli podatkowej zajmującej się obrotem olejami roślinnymi, okazał się być dłuższy.

Pod koniec sierpnia 2020 r. 95 funkcjonariuszy i pracowników z zachodniopomorskiej KAS weszło jednocześnie do 26 wytypowanych miejsc. Działania przeprowadzono w 6 województwach: dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim, pomorskim, śląskim i wielkopolskim. Podczas przeszukań siedzib firm i miejsc zamieszkania osób, które brały udział w nielegalnej działalności, zabezpieczono dokumenty, elektroniczne nośniki danych i telefony. Dowody wskazują na fikcyjną produkcję towaru i pozorne obroty między uczestnikami transakcji, które służyły unikaniu płacenia VAT i zmianie tożsamości towaru.

Tym razem – na poczet uszczupleń podatkowych – na rachunkach bankowych zabezpieczono 1,4 mln zł.

Straty budżetu to 37 mln zł

Trwają kontrole celno-skarbowe uczestników karuzeli. 3 spółki wykreślono z rejestru podatników VAT.

W trakcie dotychczasowych działań na rachunkach bankowych zablokowano łącznie ponad 4 mln. zł. Szacunkowa strata budżetu państwa wynosi łącznie prawie 37 mln zł.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe