Uratowano puchacza w Nadleśnictwie Barlinek

  • 23.09.2020, 21:09
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Uratowano puchacza w Nadleśnictwie Barlinek Puchacz, Fot. Nadleśnictwo Barlinek

Do Nadleśnictwa Barlinek (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) w ostatnich dniach trafił osłabiony samiec puchacza. Został znaleziony przez pana Marka Kurkiewicza w okolicach plaży miejskiej w Barlinku. Okazało się, że jest to podlegający ochronie gatunkowej dorosły samiec puchacza. Pracownicy nadleśnictwa zareagowali błyskawicznie. Samiec puchacza został przekazany leśniczemu Marcinowi Kaczmarkowi, który jest aktywnym członkiem Komitetu Ochrony Orłów. Pod jego opieką puchacz został przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie.

- Po wstępnych badaniach okazało się, że ptak jest bardzo wygłodzony i potrzebuje czasu na regenerację. Z przeprowadzonych badań wiemy, że życiu puchacza nic nie zagraża. Kiedy przybierze na sile, wróci do barlineckich lasów – mówi Marcin Kaczmarek z Nadleśnictwa Barlinek.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe