Leśne budownictwo ekologiczne w Nadleśnictwie Mieszkowice

  • 22.09.2020, 12:11
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Leśne budownictwo ekologiczne w Nadleśnictwie Mieszkowice Nadleśnictwo Mieszkowice
W Nadleśnictwie Mieszkowice (RDLP w Szczecinie) oddany został do użytkowania budynek biurowy – podwójna samodzielna kancelaria dla leśnictw Brwice i Gogolice.

- To pierwsza samodzielna kancelaria leśniczego wybudowana w technologii modułowej, drewnianej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Zarówno przy projektowaniu, jak i przy realizacji budynku, szczególny nacisk położono na dbałość o środowisko naturalne – mówi Andrzej Szelążek, dyrektor RDLP w Szczecinie.

Jest to budynek dwulokalowy o łącznej powierzchni użytkowej 60m2, składający się z pomieszczeń biurowych, pomocniczych oraz ogólnodostępnych, tj. hol, poczekalnia, toaleta. Przestrzeń użytkową zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych, tak aby mogły jak najłatwiej się po niej poruszać.

W budowie obiektu zastosowano ekologiczne materiały, zmniejszono pobór energii. Zastosowanie dużych przeszkleń od strony południowej pozwoli na pasywne docieplenie budynku, dodatkowo obiekt wyposażony jest w wentylację mechaniczna z rekuperacją, zaś przegrody zewnętrzne projektowane były z myślą o spełnieniu przyszłorocznych wyższych współczynników przenikania ciepła. Budowa trwała 9 miesięcy.

Budynek powstał zgodnie z koncepcją Lasów Państwowych dot. tego typu obiektów. Idealnie wpisując się w kategorię obiektów budownictwa zrównoważonego, czy inaczej zwanego ekologicznym.

 

Fot. Mateusz Łacwik

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe