Cel - czyste powietrze w Nowogardzie

  • 22.09.2020, 11:39
  • red.
Cel - czyste powietrze w Nowogardzie
W poniedziałek 21 września w Bibliotece Miejskiej, zastępca burmistrza Nowogardu Krzysztof Kolibski podpisał kolejne 14 umów na dofinansowanie wymiany starych pieców grzewczych na nowe piece proekologiczne.

To kolejne umowy zawierane między mieszkańcami gminy Nowogard a burmistrzem w ramach – działającego już od 2018 roku zainicjowanego przez burmistrza Roberta Czaplę programu „Zdrowe powietrze w Nowogardzie”.

Pierwsze umowy zostały zawarte w ubiegłym roku i jak widać zainteresowanie programem się nie kończy. Właściciele mieszkań i domów, zgłaszający chęć udziału w programie, mogą otrzymać dotację na zakup nowego pieca i części nowej instalacji grzewczej w wysokości do 3 tysiące złotych dla domów i mieszkań oraz do 5 tysięcy złotych dla budynków wielorodzinnych, posiadających wspólną kotłownię. Dotacja stanowi 50 % kosztów związanych z zakupem pieca i instalacji grzewczej, jednakże nie obejmuje zwrotów kosztów za inwestycje zrealizowane przed podpisaniem umowy.

W ub roku z takich dopłat skorzystały 33 rodziny, w tym roku w czerwcu podpisano kolejnych 26 umów na łączną kwotę 78 tys. zł, najnowsze, opiewają na kwotę 42 tys. zł.

Burmistrz Nowogardu zachęca do udziału w programie, wskazując na jego duże znaczenie dla starań o czystsze powietrze i bardziej przyjazne warunki życia mieszkańców miasta i gminy Nowogard.

Przypominamy, że nadal o takie dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne i prawne będące właścicielami, współwłaścicielami domów jednorodzinnych, wielorodzinnych lub lokali mieszkalnych oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Dofinansowaniu podlega zakup kotła gazowego na olej opałowy, kotła na biomasę lub paliwo stałe, co najmniej 5 klasy lub pieca zasilanego prądem elektrycznym. Dofinansowanie można będzie uzyskać również na elementy związane z nowym systemem ogrzewania.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nowogardzie - Justyna Wiącek, tel. 91 39 26 238.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe