Dożynki powiatowo-gminne w Płotach

  • 21.09.2020, 10:29
  • red.
Dożynki powiatowo-gminne w Płotach
Tegoroczne powiatowo – gminne święto plonów w powiecie gryfickim obchodzono w Płotach. Ze względu na ograniczenia sanitarne uroczystości odbywały się w znacznie skromniejszej formie niż w latach poprzednich. Rozpoczęły się w sobotę 19 września Mszą Św. Dziękczynną w Kościele Przemienienia Pańskiego w Płotach odprawioną przez ks. Proboszcza Ryszarda Szymanika z udziałem zaproszonych gości w tym Posła na Sejm RP Jarosława Rzepy, Starosty Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza, burmistrzów, wójtów i samorządowców powiatowych i gminnych oraz delegacji z wieńcami dożynkowymi i mieszkańców. Po mszy uformował się korowód dożynkowy który przeszedł ulicami miasta na teren hali sportowo – widowiskowej Rega Arena.

Barwny, choć nie tak liczny jak zwykle poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Płotach. W rejonie hali sportowej zostały wyeksponowane wieńce dożynkowe z gmin powiatu gryfickiego. Komisja konkursowa powiatowego konkursu na najładniejszy dożynkowy tradycyjny wieniec wnikliwie oceniła ich walory estetyczne i tradycjonalne. Ocena była trudna, bo wszystkie wieńce praktycznie zasługiwały na pierwszą nagrodę. Jak to w rywalizacji bywa, trzeba było wyłonić zwycięzcę.

Największe uznanie jury uzyskał wieniec z Gminy Gryfice, na drugim miejscu uplasowała się Gmina Karnice na trzecim zaś Gmina Płoty. Wieńce z Gmin Rewal, Brojce i Trzebiatów uhonorowano wyróżnieniami.

Nagrody wręczyli Poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz oraz Członek Zarządu Marian Maliński.

red.

Zdjęcia (102)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe