Wojciech Rej Mistrzem Europy

  • 20.09.2020, 16:24
  • red.
Wojciech Rej Mistrzem Europy Na pudle - fot: mildot.pl
Kolejny sukces naszego strzelca – mistrzostwo Europy w strzelaniu długodystansowym. O strzeleckich sukcesach Wojtka Reja mieszkającego w gminie Płoty pisaliśmy już nieraz. Do tej pory były to głównie zwycięstwa w zawodach krajowych i zagranicznych w strzelaniu z broni krótkiej. Tym razem sukces w nowej kategorii – strzelaniu długodystansowym.

Zawody pod nazwą LongRangeEuropeanChampionships Drawsko Pomorskie 2020 odbyły się w dniach 4 – 6 września.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych zawody odbyły się na strzelnicy Studnica na poligonie drawskim. Obiekt był bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie dużej ilości strzelców. Poza strzelcami z Polski udział wzięli reprezentanci z Niemiec, Czech, Litwy, Holandii, Luksemburga, Finlandii i Francji. W związku obostrzeniami związanymi z panująca pandemią, ilość uczestników ograniczona była do 250 osób, co przełożyło się na ponad 460 osobostartów.

 

Kolejna edycja międzynarodowych zawodów na poligonie Drawskim uzyskała rangę Długodystansowych Mistrzostw Europy.- Wojciech Rej Mistrzem Europy w kategorii - karabinie open.

Wyniki Wojciech Rej:
1. Mistrzostwo Europy w karabinie open – dwubój 100m (99pkt) i 300m (96pkt)

Łatwo nie było –pogoda grała pierwsze skrzypce przez większość czasu odbywających się na drawskim poligonie mistrzostw padał ulewny deszcz.

Wojtek Rej wystartował także w kategorii SNAJPER na dystansach 300, 600 i 800 m. Strzelanie z „długiej broni” to nowe doświadczenia naszego strzelca i ten start miał być etapem zdobywania doświadczeń. Nowa broń nowe, dłuższe dystanse i najliczniej obsadzona kategoria, 100 zawodników. "Mój plan zakładał ulokowanie się w pierwszej 30 zawodników, plan się powiódł byłem 19. Traktuję to jako osobisty sukces. Pokonałem kliku utytułowanych zawodników w tej kategorii. Zdobyłem: 93 pkt na 300m, 83 na 600m, 78 na 800m" - mówi Wojciech Rej.

Najbliższe plany do weekend 17-20 września, MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W STRZELANIU DŁUGODYSTANSOWYM LONG SHOT 2020.

Około 400 zawodników z całej Europy. Zawody odbędą się na obiektach wojskowych OSPWL Wędrzyn koło Gorzowa Wlkp.

Plan:” W ubiegłym roku zająłem 2 miejsce w kategorii karabin open, mam zamiar poprawić ubiegłoroczny wynik jak i 19 miejsce z Drawska Pomorskiego sprzed dwóch tygodni”.

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe