Nowy rok szkolny: S.P im. Św. Jana Pawła II w Modlimowie

  • 31.08.2020, 12:33
  • red.
Nowy rok szkolny: S.P im. Św. Jana Pawła II w Modlimowie
Zbliża się początek nowego roku szkolnego – tegoroczna inauguracja będzie zupełnie inna niż to co do tej pory kojarzyło się nam z rozpoczęciem nauki w szkołach. Jak przygotowane są szkoły w gminie Płoty sprawdziliśmy w Szkole Podstawowej w Modlimowie i w Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach.

Dyrektor SP im. Św. Jana Pawła II w Modlimowie Marzena Stępień zapewnia, że szkoła jest w pełni przygotowana. Nastawiliśmy się na pełne zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczniom. Ten rok na pewno będzie szczególnie trudny ze względu na konieczność skutecznego wdrożenia obowiązujących procedur. Będzie to wymagało zwiększonego wysiłku ze strony personelu szkoły ale jesteśmy przygotowani.

Warto wspomnieć, że pani Marzena Stępień jest dyrektorem szkoły praktycznie od roku – a jak twierdzi burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz wykazała się dużym zaangażowaniem i zdolnościami organizacyjnymi w prowadzeniu placówki i to nie tylko w sferze edukacyjnej ale też warunków technicznych obiektów szkolnych, ponadto – podkreśla burmistrz – odbyło się to bez domagania się dodatkowych środków z budżetu gminy.

Wszystkie prace – a jest się czym pochwalić – zostały wykonane w ramach środków wygospodarowanych z budżetu szkoły i skutecznego pozyskania sponsorów. Te dokonania budzą szacunek dla jej zaangażowania i zdolności organizacyjnych.

Jak mówi pani dyrektor, wiele prac udało się sprawnie przeprowadzić dzięki wprowadzeniu zdalnej nauki. Szkoła bez dzieci ułatwiła niewątpliwie przeprowadzenie prac remontowych zarówno w budynku w Modlimowie jak i w Wyszoborze, gdzie zmodernizowano oświetlenie które już nie spełniało norm obowiązujących w placówce edukacyjnej. W Modlimowie odnowiono też elewację szkoły oraz niektóre izby lekcyjne.

Większy zakres prac został wykonany w budynku w Wyszoborze który był już w bardzo złym stanie. Najważniejszy był remont dachu, który w wielu miejscach przeciekał co uniemożliwiało korzystanie m.in. z sali gimnastycznej i szatni, w szkole zaczął pojawiać się grzyb. Odnowiono część pomieszczeń oraz elewację szkoły. Szkoła już w pełni nadaje się do nauki, ale to nie wszystkie działania remontowe. Jeszcze w tym roku zostaną przebudowane zadaszenia i schody wejściowe do szkoły – mamy już kupione płytki trzeba jeszcze znaleźć wykonawcę.

W tym roku także rozpoczynamy remont boiska szkolnego, trzeba praktycznie wykonać nową płytę boiska która jest wyboista i nie nadaje się do uprawiania sportu. Będzie nawieziona ziemia, wyrównana nawierzchnia i posadzona profesjonalnie murawa, nowe bramki i zagospodarowane otoczenie.

Kolejna inwestycja to nowy plac zabaw, stary jest wyłączony z użycia ze względu na zły stan techniczny.

Jak widać jest już dobrze, ale do zrobienia jeszcze trochę zostało, pani dyrektor liczy na dalsze życzliwe wsparcie ze strony mieszkańców, na których - jak do tej pory zawsze mogłam liczyć dodaje pani Marzena.

 

Na zdjęciach: Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz zapoznał się z efektem remontu w obiekcie szkolnym w Wyszoborze.

red.

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe