Święto w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Modlimowie

  • 03.09.2020, 11:45
  • red.
Święto w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Modlimowie
We wtorek 1 września w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie rozpoczęcie nowego roku szkolnego było szczególnie uroczyste. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się Poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz, Wiceburmistrz Płotów Edyta Podgórska oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

Ze względu na obecność Zachodniopomorskiej kurator oświaty uroczystość przybrała formułę wojewódzkiego rozpoczęcia roku szkolnego.

Głównym powodem uroczystości były ważne dla szkoły wydarzenia, uroczyste poświęcenie sztandaru wraz z wbiciem gwoździa pamiątkowego w drzewiec oraz odsłonienie tablicy pamiątkowej.

Z dniem 18 maja szkoła otrzymała imię Świętego Jana Pawła II ze względu na ogłoszony w marcu stan epidemii zaplanowane z tej okazji uroczystości nie mogły się odbyć.

W tej sytuacji pani dyrektor Marzena Stępień postanowiła, żeby te ważne dla szkoły wydarzenia połączyć z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wiele obostrzeń jeszcze obowiązuje, stąd tylko skromna delegacja uczniów szkoły stanowiąca asystę sztandaru i delegację składającą przysięgę na sztandar.

Uroczystości z poświęceniem sztandaru i symbolicznym wbiciem pamiątkowych gwoździ przez fundatorów sztandaru oraz odsłonięcie ufundowanej przez burmistrza tablicy pamiątkowej też czekało od maja.

Pogoda dopisała, było bardzo uroczyście z oficjalnymi ale też i nieoficjalnymi momentami.

Zapraszamy do naszej fotorelacji:

red.

Zdjęcia (76)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe