Święto Plonów 2020: Uroczysta Msza Dożynkowa Gminy Gryfice

  • 15.09.2020, 11:07
  • red.
Święto Plonów 2020: Uroczysta Msza Dożynkowa Gminy Gryfice
W sobotę 12 września w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się Uroczysta Msza Dożynkowa Gminy Gryfice. Z powodu ograniczeń sanitarnych gryfickie święto plonów 2020 roku ograniczyło się do okolicznościowej mszy św. poprzedzonej wieńcowym korowodem na Placu Zwycięstwa.

W odprawionej przez Ks. Dziekana Kazimierza Półtoraka wzięli udział Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, wiceburmistrz Marzena Domaradzka, skarbnik gminy Gryfice Jolanta Mazurek, sekretarz gminy Alicja Bojówka, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kaszlej, radna Teresa Domagalska, dyrektor ZUK Stanisław Hołubczak. Starostwo powiatowe reprezentował Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć, komendanci - PSP mł. bryg. Andrzej GOŁDYN i KPP insp. Krzysztof Boguszewicz.

W trakcie mszy Ks. Dziekan Kazimierz Półtorak poświęcił wieńce i dary dożynkowe oraz pobłogosławił tegoroczne plony i trud rolników.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk burmistrza i starosty dożynek okolicznościowe chlebki wypieczone z tegorocznej mąki.

Obchody Święta Plonów uświetnił koncert kwartetu smyczkowego "Ba-Rock" oraz solistki Opery na Zamku w Szczecinie Lucyny Boguszewskiej.

 

 

STAROŚCI TEGOROCZNYCH DOŻYNEK:

STAROSTA – Wiesław POLANOWSKI - lat 66, rolnik ze wsi Rzęskowo

Żona - Janina, czwórka dzieci. Obecnie pełni funkcję Sołtysa Sołectwa Rzęskowo.

Wiesław Polanowski zaczął gospodarować jako młody chłopak dzierżawiąc 7,00 ha gruntów z Państwowego Funduszu Ziemi. Jako młody rolnik sukcesywnie powiększał areał swojego gospodarstwa. Część gruntów przejął po ojcu, teściach oraz zakupił od Państwa.

Obecnie gospodarzy na areale o powierzchni 140,00 ha użytków rolnych.
W zasiewach przeważają uprawy: buraka, rzepaku oraz zbóż. Ponadto w gospodarstwie prowadzona jest hodowla bydła opasowego w ilości 36 sztuk.

W swoim gospodarstwie stosuje nowości w agrotechnice i osiąga wysokie wyniki w plonach.  Działalność rolnicza opiera się na najnowszej wiedzy i dobrych praktykach rolnych. Gospodarstwo prowadzone jest w wysokiej kulturze gospodarczej.

 

red.

Zdjęcia (50)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe