Startujemy z AKADEMIĄ LOKALNEGO LIDERA!

 • 12.09.2020, 00:06
 • Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie
Startujemy z AKADEMIĄ LOKALNEGO LIDERA!

Zapraszamy aktywne osoby z regionu szczecińskiego (obejmującego powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, policki, M.Szczecin, M.Świnoujście) do udziału w AKADEMII LOKALNEGO LIDERA - programu stworzonego w projekcie „SZOWES - OWES w regionie szczecińskim”.

Do AKADEMII zapraszamy przedstawicieli:

 • grup nieformalnych, sołectw, rad osiedli, centrów kultury, itp.;
 • podmiotów ekonomii społecznej (fundacji, stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych, itp.).

AKADEMIA LOKALNEGO LIDERA ma na celu wyłonienie spośród lokalnych społeczności liderów, którzy aktywnie działają w swoich społecznościach. Uczestniczący w Akademii Liderzy otrzymają kompleksowe wsparcie, które pozwoli na uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu animacji społecznej, współpracy lokalnej, finansowania i promocji inicjatyw oddolnych, pomysłów na zagospodarowanie czasu wolnego, a także podstaw funkcjonowania organizacji pozarządowych - tak aby ożywić społeczność lokalną do działania i rozwoju. W AKADEMII można również zdobyć mikrogrant na najlepszą inicjatywę oddolną w powiecie!

Udział w AKADEMII jest BEZPŁATNY

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14.09.2020 (poniedziałek) od godz. 16.30 w GRYFICACH, Gryf Arena PCSiR ul. Piłsudskiego 35, sala na I piętrze.

KILKA INFORMACJI O AKADEMII:

Program AKADEMII obejmuje łącznie 36 godzin zajęć z tematyki: animacji społecznej, finansowania inicjatyw, funkcjonowania organizacji oraz wiele innych – wszystko, co powinien wiedzieć LOKALNY LIDER. Zajęcia organizowane są w każdym z 6 w/w powiatów 2-3 razy w tygodniu popołudniami lub w weekendy w grupach około 12 osobowych.

Korzyści z uczestnictwa w AKADEMII, m.in.:

 • poznanie narzędzi niezbędnych do aktywizowania społeczności lokalnych (warsztat pracy animatora, zasady wolontariatu, kreowanie inicjatyw, zagospodarowanie czasu wolnego, promocja działań, itd.);
 • diagnoza potencjału lokalnych liderów oraz otoczenia;
 • nabycie umiejętności nawiązywania współpracy i komunikacji z otoczeniem;
 • zdobycie wiedzy o ekonomii społecznej, w tym podstaw funkcjonowania organizacji pozarządowych;
 • zapoznanie się ze źródłami finansowania inicjatyw, z których można finansować przedsięwzięcia;
 • udział w konkursie na najlepszą inicjatywę lokalną z możliwością jej sfinansowania z mikrograntu;
 • wymiana dobrych praktyk.

W załączeniu znajdują się pełne informacje na temat Akademii wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji na www.aktywneowes.pl , FB/OWES.Szczecin oraz pod nr tel. 516 702 312.

Serdecznie Państwa zapraszamy oraz prosimy o zamieszczenie informacji na Państwa portalu gdyż bardzo zależy nam na dotarciu do potencjalnie zainteresowanych i zaangażowanych w działalność społeczną, osób.

Projekt „SZOWES - OWES w regionie szczecińskim” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe