Nadleśnictwo Resko szuka „olbrzyma”

  • 11.09.2020, 14:56
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Nadleśnictwo Resko szuka „olbrzyma”
Wrzesień to czas na grzybobranie, w lasach pojawiły się co roku wyczekiwane podgrzybki, prawdziwki, koźlarze, a nawet rydze. Nadleśnictwo Resko (RDLP Szczecin) zaprasza na jesienne spotkanie z przyrodą i ogłasza konkurs dla wszystkich miłośników grzybobrania pod nazwą „Znajdź olbrzyma!”.

-Do konkursu może przystąpić każdy grzybiarz na terenie Nadleśnictwa Resko, który swoim zdaniem znalazł największy okaz grzyba. Liczą się wszystkie popularne gatunki jadalne oprócz grzybów blaszkowych i oczywiście tych pod ochroną, których nie należy zbierać – mówi Ewa Simonowicz-Woźniewicz z Nadleśnictwa Resko.

Zebrany egzemplarz należy okazać w siedzibie Nadleśnictwa Resko celem dokonania pomiaru i pamiątkowego zdjęcia lub przesłać wyraźną fotografię z udokumentowanym pomiarem (np. centymetrem krawieckim) elektronicznie na adres e-mail [email protected]. Do klasyfikacji będzie liczyć się suma obwodu kapelusza i długości trzonka w mm.

Konkurs trwa od 10 września do 30 października br. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

Warto także przygotować się do weekendowego grzybobrania poprzez pobranie aplikacji mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach). - Dzięki niej na pewno nie zgubimy się w lesie, pozwoli ona odszukać wydzielenia leśne, na podstawie tak zwanego adresu leśnego – dodaje leśnik.

Aplikacja mBDL można pobrać na telefony i tablety z systemem Android i iOS pod adresem:
https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aplikacje-mobilne/mobilny-bank-danych-o-lasach

Leśnicy przypominają podczas grzybobrania o zachowaniu bezpieczeństwa i „leśnym savoir-vivre”.

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe