Miejski Ogród Wspólnotowy w centrum Płotów

  • 07.09.2020, 13:02
  • Źródło: www.ploty.pl
Miejski Ogród Wspólnotowy w centrum Płotów
W 1992 roku na tyłach budynku numer 32 na ulicy Jedności Narodowej w Płotach powstał Miejski Ogród Wspólnotowy, ma już prawie 30 lat (jest dojrzały). Niedawno otrzymał nazwę „Wróbelek Elemelek”. Nazwa jest inspirowana książką dla dzieci pod tym właśnie tytułem.

Duży udział w powstaniu i pielęgnacji tego ogrodu mają bibliotekarze,którzy mając na uwadze konieczność ratowania środowiska naturalnego stworzyli to przyjazne miejsce,które jest zieloną oazą w centrum miasta i daje schronienie wielu gatunkom zwierząt. Żyją tu sikorki,kopciuszki,jeże no i oczywiście wróble.

Wszyscy wiemy jak bardzo ważna jest zieleń w mieście, ponieważ spełnia wiele funkcji. Jedną z podstawowych jest produkcja tlenu i usuwanie dwutlenku węgla z otoczenia. Przeciętnie jedno drzewo produkuje w ciągu doby tlen, który wystarcza dla kilku osób. Jedno duże drzewo potrafi przetworzyć tyle samo dwutlenku węgla, ile emitują dwa domy jednorodzinne,ponadto absorbuje zanieczyszczenia powietrza, a także nieprzyjemne aromaty zastępując je przyjemnym zapachem.

 

Miejskie tereny zielone stanowią również ważny element wyznaczania jakości życia w mieście, zapewniając możliwość kontaktu z przyrodą, odpoczynek i rekreację.

Wiadomo, że dobrze odpoczywać „pod lipą” czy wśród innej zieleni. Drzewa iglaste wydzielają liczne olejki eteryczne, ułatwiające oddychanie i mające działania bakteriostatyczne czy nawet bakteriobójcze.

 

Mając to wszystko na uwadze: Pamiętajcie o ogrodach...

 

Źródło: www.ploty.pl

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe