Burmistrz Robert Czapla – kolejne wsparcie dla szpitala

  • 09.09.2020, 10:55
  • red.
Burmistrz Robert Czapla – kolejne wsparcie dla szpitala
W poniedziałek 7 września w Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie burmistrz Robert Czapla oficjalnie przekazał nowoczesny zamgławiacz – urządzenie służące do skutecznego odkażania pomieszczeń. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że wytwarzana przez urządzenie drobna, niewidoczna dla oka mgiełka środka odkażającego odkaża nie tylko powierzchnie ale też przenika do różnych zakamarków.

Dyrektor Szpitala Kazimierz Lembas już od pewnego czasu starał się zakupić we własnym zakresie podobne urządzenie, niestety sytuacja na rynku spowodowana dużym zainteresowaniem spowodowanym ogłoszoną pandemią odsuwała w mocno w czasie perspektywę tego zakupu. 

Okazało się, że samorządowi taki zakup się udał. Kosztem około 17 tysięcy złotych do szpitala trafiło urządzenie mające zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne. W tej chwili urządzenie zainstalowano w pomieszczeniach przygotowanych na wypadek pojawienia się pacjenta zakażonego koronawirusem.

Nie oznacza to, że urządzenie ma służyć tylko w zmaganiach z koronawirusem. Zamgławiacz rozpyla środki zwalczające też inne wirusy i bakterie i może być używany w różnych sytuacjach gdy zajdzie potrzeba odkażenia pomiesczenia. Może być np. przydatne w przedszkolach gdzie jest wiele różnokształtnych zabawek, jak np. pluszaki które mają wielopłaszczyznową powierzchnię do której skutecznie może dotrzeć taka odkażająca mgiełka.

Urządzenie jest własnością samorządu i przekazane do szpitala przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego do użytkowania. Aby urządzenie nie stało bezużytecznie nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać je również w innych placówkach zarządzanych przez samorząd.

red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe