Port w Szczecinie – kolejne inwestycje

  • 03.09.2020, 15:17
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Port w Szczecinie – kolejne inwestycje
Na terenie portu w Szczecinie może się rozpocząć rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. Obejmuje m.in. budowę: blisko 7 km linii kablowych średniego napięcia, 7 nowych stacji transformatorowych, sieci telekomunikacyjnej o długości prawie 18 km, sieci wody pitnej, przebudowę 1,7 km sieci ciepłowniczej, a także przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Rozebrane zostaną budynki stacji transformatorowej i kilku portierni.

- Decyzja umożliwia rozpoczęcie modernizacji infrastruktury technicznej, która istotnie wpływa na sprawne i konkurencyjne funkcjonowanie portu – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. - Podobnie, jak w Świnoujściu, dzięki przedsięwzięciu zoptymalizowane będzie zużycie energii, a także zwiększona ochrona środowiska.

20 sierpnia 2020 wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu.

Całkowita wartość projektu wynosi 118,3 mln zł, z czego 57,6 mln zł stanowi dofinansowania z UE.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe