The Shire Cellar – piwniczka ogrodowa, która zachwyci najbardziej wymagających

  • 03.09.2020, 14:59
  • Materiał Partnera
The Shire Cellar – piwniczka ogrodowa, która zachwyci najbardziej wymagających
Piwniczki ogrodowe stosowane były na długo przed wynalezieniem lodówek. Co ciekawe zainteresowanie nimi wciąż rośnie i dziś – dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii są jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie można zastosować w ogrodzie. Jednym z przykładów jest The Shire Cellar, czyli piwniczka ogrodowa łącząca innowacyjny design z trwałością, jaką zapewnia wykorzystanie materiałów, które stosuje się także w jachtach. A czym jeszcze zachwyca? Zdradzamy poniżej.

Trwałość i bezpieczeństwo

Piwniczka ogrodowa The Shire Cellar wykonana jest z tego samego materiału co jachty. Nawet największe ulewy nie zaleją wnętrza, ponieważ jest w 100% szczelne. Trwały materiał umożliwi także wiele dekad użytkowania i długotrwałe zachowanie estetyki wnętrza. Konstrukcja wytrzymuje nacisk ponad 3t/m2. To wiele więcej niż wierzchnia warstwa ziemi + lód i śnieg. Piwnica jest samonośna, nie wymaga więc fundamentów i może być zainstalowana w każdym typie ziemi. Dodatkowo wszystkie wewnętrzne powierzchnie są atestowane na kontakt z żywnością.

 

A co z temperaturą?

Upalne lato, zima stulecia? To żaden problem. Piwniczka ogrodowa The Shire Cellar utrzymuje temperaturę między 3 a 11 stopni Celsjusza 365 dni w roku. Głębokość przemarzania ziemi w Europie w zależności od miejsca to 3-120 cm. Dlatego przykrycie piwnicy 100-150 cm warstwą ziemi powoduje, że temperatura wewnątrz nie spadnie poniżej zera. Wino, sery czy pozostałe produkty przechowywane będą w optymalnych warunkach bez dodatkowych rachunków za prąd.

 

Innowacyjne podejście do bycia eko

Piwniczki ogrodowe podbiją także serca fanów ekologicznych rozwiązań. Wina, sery czy pozostałe produkty spożywcze mogą być w nich przechowywane jak w lodówce. Z tą różnicą, że nie zużywają dodatkowego prądu i nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Ponad 20 metrów półek, 3 stojaki na wino – ta przestrzeń zdecydowanie umożliwi rezygnację z urządzeń generujących dodatkowy wpływ na otoczenie.

 

O konstrukcji

Piwniczka ogrodowa jest samonośną sferyczną konstrukcją, a jej promień krzywizny wynosi 1,3m. Konstrukcja zawiera w sobie: usztywnione poszycie, kanały wentylacyjne, drzwi wejściowe, studzienkę spływową. Drewniane schody prowadzące do wnętrza pokryte są powłoką antypoślizgową, dzięki czemu wchodzenie i schodzenie jest bardzo komfortowe. Piwniczka ogrodowa dostępna jest w dwóch wariantach:

Elf - mieści 4 osoby, wymiary wewnętrzne to: 370/270/300 cm

Dwarf – mieści 2 osoby, wymiary wewnętrzne: 275/240/215 cm

 

 

Więcej informacji:

www.theshirecellar.com

 

Materiał Partnera

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe