Pozwolenia dla kompleksu Polimery Police

  • 03.09.2020, 14:57
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Pozwolenia dla kompleksu Polimery Police
Decyzję o pozwoleniu na budowę estakady międzyobiektowej na terenie portu morskiego Police podpisał dziś wicewojewoda Marek Subocz. Estakada połączy projektowany terminal przeładunkowo-magazynowy z projektowaną instalacją PDH.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną: estakady pod rurociągi technologiczne i nadziemne instalacje oraz rurociągi technologiczne: propanu, etylenu i gazu ziemnego.

 

Wcześniej, 24 sierpnia 2020 r. została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę estakady międzyobiektowej łączącej projektowany terminal przeładunkowo-magazynowy z projektowaną instalacją PDH nad linią kolejową nr 406 Szczecin-Trzebież na terenie zamkniętym PKP w Policach.

- Te kolejne decyzje umożliwią realizację jednej z największych inwestycji ostatnich lat w polskim przemyśle – mówi wicewojewoda Marek Subocz. – Jej realizacja zapewni własne źródło propylenu przy stale rosnącym na świecie popycie na ten produkt.

 

Inwestycja realizowana jest przez Grupę Azoty Polyolefins S.A. w ramach „Budowy kompleksu Polimery Police składającego się z instalacji PDH, instalacji PP, infrastruktury logistycznej PP, instalacji pomocniczych i połączeń miedzyobiektowych oraz terminala przeładunkowo-magazynowego”.

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe